phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Diamantové leštenie mramoru


Mramor patrí medzi drahé a luxusné podlahové krytiny, ktoré si vyžadujú pravidelné odborné zásahy. Nezanedbávajte jeho starostlivosť a zverte ju do rúk odborníkom.

Mramor je jeden z najelegantnejších a estetickejších prírodných kameňov, preto je aj často využívaný do rôznych interiérov. I keď patrí medzi odolné a trvácne materiály, podlahy z mramoru je nutné pravidelne udržiavať a dopriať im odbornú starostlivosť, ktorá rozhodne nekončí pri umývaní!


Iba pravidelné umývanie po čase nestačí

I napriek pravidelnému umývaniu mramorovej podlahy, mechanickému poškodeniu sa v dôsledku pravidelného využívania, pre trenie a opotrebovanie povrchových ochranných vrstiev nevyhnete. Platí to najmä pre komerčné budovy, verejné priestory a frekventované miesta, ktoré denne odolávajú nemalému náporu ľudí.

Postupom času sa na mramorovej podlahe oslabuje vrchná vrstva, slúžiaca ako ochrana materiálu pred poškodením. Začnú sa vyskytovať malé aj väčšie škrabance, jemné alebo výraznejšie ryhy, odreniny, šmuhy a fľaky. Mramor postupne stráca lesk, pôsobí matne, na dotyk je drsný a budí dojem zanedbanej nevýraznej podlahy.

Ak sa mramorová podlaha dostane až do tohto štádia, je nutné pristúpiť k profesionálnemu riešeniu!


Zanedbaný mramor neujde pred žiadnym znečistením

Každý jeden nedostatok, ktorý sa na mramorovej podlahe nachádza v sebe zachytáva čiastočky špiny, prach, prípadne iné bežne sa vyskytujúce znečistenie, ktoré nedokonalosti ešte viac zvýrazňujú. Podlaha i tak napriek pravidelnému čisteniu a umývaniu pôsobí špinavým dojmom. Mramor je kameň na báze kalcitu, čo v preklade znamená, že sa veľmi ľahko leptá a po rozliati tekutiny sa dokáže zmeniť na matný, či fľakatý vzhľad. V takomto prípade ostáva už iba jedna možnosť, a tou je nutnosť okamžitého riešenia v podobe profesionálneho zásahu, ktorý mramor opäť rozžiari, vyčistí a prinavráti mu pôvodný lesklý a luxusný vzhľad.


Poznáme riešenie na poškodenú mramorovú podlahu!

Diamantové brúsenie s následným leštením do vysokého lesku!

Pri diamantovom brúsení a následnom leštení povrchu mramorovej podlahy dochádza k prirodzenej obnove pôvodného vzhľadu kameňa. Disponujeme kvalitnými výkonnými brúskami, ktoré odstránia, resp. zjednotia všetky typy, či druhy znečistenia na mramorových podlahách a vyrovnajú rôzne úrovne poškodenia.


Diamantové brúsenie a leštenie mramorovej podlahy BEZ CHÉMIE

Mramor brúsime pomocou brúsnych kotúčov, ktorých brúsnu silu vieme prispôsobiť priamo na silu znečistenia, závažnosť poškodenia a hĺbku rýh. Brúsne pady majú široký rozsah a rôznu zrnitosť od hrubej po jemnú. Personalizácia, ktorú nám brúsne pady umožňujú zabezpečí maximálny výsledok.

Vďaka metóde viacnásobného brúsenia, ktorú aplikujeme na mramorovú dlažbu docielime šetrné odstránenie a vyhladenie mramorového povrchu do vysokého lesku bez potreby chémie alebo iných umelých látok. Naše služby na obnovu mramora sú preto plne ekologické!


Brúsime staré mramorové podlahy

Brúsenie starej mramorovej podlahy tkvie spravidla v potrebe oživenia, obnovenia, rekonštrukcie, kompletnej hĺbkovej starostlivosti, prinavrátenia pôvodného vzhľadu, vrátane hladkosti a lesklosti, detailného očistenia povrchu alebo zjednotenia opotrebovaného materiálu.

Odstránime nánosy, fľaky, špinu, šmuhy, mastnoty, farebné znečistenia, laky, impregnácie, vosky, polymerizácie a iné povrchové nátery, či odolné stopy, ktoré nie je možné odstrániť klasickým čistením a umývaním.

Zasahujeme v prípade poškodenia štruktúry a povrchov mramoru, ktoré sú spôsobené prevažne mechanickým poškodením a častým využívaním podlahy. Patria sem ryhy, škrabance, odery, trhliny alebo zárezy, ktoré boli spôsobené prirodzene počas používania podlahy. Nepôsobia príliš esteticky a v spojení s mramorom proste nejdu dokopy.

Často sa môže zdať, že takého hĺbkové a mechanické poškodenia sú nezvratné, podlaha je zničená a treba ju kompletne vymeniť. Je to ale omyl!

Práve brúsenie mramorovej podlahy s následným leštením do vysokého lesku poškodenie kompletne odstránia, povrch zjednotia, precízne vyhladia a prinavrátia krásne lesklý pôvodný vzhľad.

Nemusíme pripomínať, že brúsenie mramora šetrí finančné i časové náklady, je rýchle, ekologické a praktické, keďže nestrácate čas výberom nových dlažieb. Práce vieme realizovať počas pracovného týždňa, víkendov alebo sviatkov, podľa vašich preferencii.


Potrebujete prebrúsiť čerstvo položenú mramorovú podlahu?

Žiaden problém!

Aj keď to znie trošku absurdne, aj nový, čerstvo položený mramor je nutné minimálne vyleštiť.


Prečo?

Odpoveď je veľmi jednoduchá a logická. Počas inštalácie je takmer nemožné vyhnúť sa nežiadúcim oškreninam, škrabancom alebo odreninám. Nový mramor máva na sebe rôzne lepy alebo mastnoty od výroby, skladovania alebo inštalácie. Špárovačky po sebe tiež zanechajú stopy na mramorových dlažbách.

Šikovným riešením je detailné kompletné leštenie mramorovej podlahy, ktoré zabezpečí hladký a lesklý povrch, ktorý bude skutočne evokovať novú a čistú podlahu.

Po skončení leštiacich prác vieme aplikovať ochranné nátery pre dlhodobé zachovanie lesku, nového a luxusného vzhľadu, ale aj ochranu kamenného povrchu pred mechanickým poškodením alebo opotrebovaním.


Práce patria do rúk odborníkov!

Brúsenie a leštenie mramoru si vyžaduje vyžaduje značný pracovný čas. Jedná sa tiež o špecifickú službu, ktorú nie je možné zvládnuť bez skúsenosti, či už po technickej alebo praktickej stránke. Bez odborného zásahu je vysoko pravdepodobné, že dôjde k poškodeniu, znehodnoteniu alebo zničeniu podlahovej krytiny. Samotná leštička na podlahy dosahuje rýchlosť otáčania približne 1000 až 2000 otáčok za minútu, odborníci sú pri prácach viac ako potrební.


Brúsime a leštíme aj iné typy kamenných podláh a betónu

Rovnako ako mramor, tak aj ostatné kamenné podlahy a dlažby z kameňa potrebujú úpravu, obnovu a renováciu brúsením a leštením. Platí to pre podlahy z prírodného aj umelého kameňa.

Či už sa jedná o elimináciu poškodenia alebo odstránenie starej povrchovej úpravy ako je impregnácia, lak, či iná ochranná látka, brúsne a leštiace práce si s nimi poradia pri každom type kameňa.

Do hĺbky povrchov zasahujeme iba potiaľ, dokiaľ je to potrebné na vyrovnanie a elimináciu nedokonalostí, spravidla sa jedná iba o pár milimetrov.


Okrem mramoru brúsime nasledovné kamenné povrchy

Žula, granit, travertín, vápenec, pieskovec, kvarcit, onyx, bridlica, terrazzo, cotto, teracotta, gres, betón, apod.

* Brúsime rôzne mozaikovité podlahy, ale aj drevené podlahy a parkety z dreva.


Obráťte sa na nás!

Ak vám robí vaša mramorová podlaha alebo iná kamenná podlaha, či dlažba vrásky na tvári kvôli poškodeniu alebo neodstrániteľnému znečisteniu neváhajte nás osloviť.

Naši obchodní zástupcovia, ktorí sa špecializujú na problematiku obnovy, čistenia a profesionálnej starostlivosti o kameň a kamenné povrchy vám vypracujú nezáväznú bezplatnú cenovú ponuku personalizovanú presne na váš problém.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie