phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Vysokotlakové čistenie fasád budov


Bývajte opäť v peknom a čistom prostredí, bez škodlivých nánosov, špiny, plesní a pavučín!


Fasády podliehajú každodenne znečisteniu, aj keď ho na prvý pohľad nevidíme. Poznáte to, čierne škvrny tiahnúce sa spravidla od strechy pozdĺž celou fasádou nepôsobia vábne a ešte k tomu predstavujú značné riziko pre zdravie ľudí. V neposlednom rade ohrozujú životnosť a kvalitu samotnej fasády.


Mnoho ľudí ani len netuší, ako špinavé fasády vytvárajú viac škody ako úžitku

Dážď, vietor, prach, smog, poletujúce alergény predstavujú vysoké riziko pre vznik plesní, húb, či rozmnožovanie rôznych mikroorganizmov a baktérií, ktoré v konečnom dôsledku vyústia do degradácie povrchov. Jedná sa o úplne prirodzený jav, ktorý nemožno zastaviť, no jeho dopady vieme úspešne znížiť až minimalizovať.


Ako udržať fasády čisté, bez škvŕn, špiny a zdraviu škodlivých látok?

Riešením je pravidelné vysokotlakové čistenie!

Je to jednoduché! Pravidelné vysokotlakové čistenie a umývanie fasád je v súčasnosti najlepšou voľbou. Pravidelná starostlivosť o omietky a nátery fasád zabráni rýchlemu starnutiu aj znehodnoteniu materiálu. Ochráni zdravie obyvateľov a pridanú hodnotu predstavuje čistý vzhľad fasády, ktorá pôsobí opäť ako nová.


Nepremaľujte, vyčistite!

I staršie zateplené fasády nie je nutné nanovo premaľovať na to, aby sa odstránilo nepríjemné a škaredé znečistenie, prirodzene vytvorené počas rokov.

Ekologické vysokotlakové čistenie nie je ekologické iba v zmysle využívania vody ako čistiacej komodity, ale aj v eliminácii potreby nového maľovania celých fasád budov.

Čistenie vodou a silným tlakom je výbornou alternatívou voči nákladnému, náročnému a namáhavému prefarbovaniu fasád.


Akým stavbám vyčistíme fasády?

Je úplne jedno, či sa jedná o bytovky, bytové domy, paneláky (panelové domy), rodinné domy a vily, firmy, banky, pošty, úrady, budovy štátnej správy a samosprávy, divadlá, domy kultúry, obchody, školy, škôlky, ubytovacie zariadenia – hotely, penzióny, apartmány, hostely, chaty, reštauračné zariadenia, zdravotnícke zariadenia, športové haly, telocvične alebo štadióny, vyčistíme steny, fasády, maľovky a omietky hocijakých znečistených bodov.


Fasády vyčistíme aj za jeden deň!

Služba je rýchla, šetrná a maximálne účinná.

Naša vysokotlaková technika umožňuje studeno vodné alebo horúco vodné čistenie. To, či bude použitá studená voda alebo siahneme po horúcej vode záleží od druhu, charakteru a príčine znečistenia. Spravidla je čistenie horúcou vodou o niečo rýchlejšie.

Vieme čistiť všetky druhy a typy fasád z rôznych materiálov, bez poškodenia alebo zničenia. Pri menších rozmeroch vieme vyčistiť plochu budovy už v priebehu jedného dňa.


Ako prebieha vysokotlakové čistenie vodným lúčom?

Čistenie, resp. umývanie fasád vykonávame rýchlou ekologickou a mimoriadne šetrnou cestou prostredníctvom vodného lúča. Vysokotlakové čistenie fasád je univerzálne a možno ho použiť na široké spektrum znečistení, veľkosti budov, či materiálov.

Na čistenie fasád budov používame spravidla tlak vody do 500 barov, aby sme dosiahli čo najšetrnejšie čistenie a nedošlo k prípadnému poškodeniu náterov a omietok. Vodný lúč smerujeme na znečistenie zväčša v uhle 45 – 90 °, vtedy dochádza k preukázateľne najefektívnejšiemu a najrýchlejšiemu odstraňovaniu špín a nánosov.

O rýchlosti služby vás presvedčíme už po pár minútach čistenia. Akonáhle vodný lúč dopadne na znečistenie okamžite dochádza k hĺbkovému čistiacemu efektu, a to priamo z pórov, štrbín, trhlín, skuliniek a členitých, prípadne úzkych častí na povrchoch. Výsledok tak máte priamo pred očami.

Tryskanie je buď studeno vodné alebo horúco vodné, pričom pri čistení horúcou vodou dochádza k jednému významnému benefitu – ekologickej dezinfekcii povrchov.


Ekologická dezinfekcia fasád

Vedľajší, no mimoriadne významný vedľajší efekt predstavuje ekologickú dezinfekciu omietok a maľovky fasád. Horúco vodné vysokotlakové čistenie sa vykonáva pri teplote až do 98 °C. Táto teplota okamžite ničí všetky mikroorganizmy, vírusy, baktérie, plesne, huby, alergény a choroboplodné zárodky, ktoré negatívne ovplyvňujú ľudské zdravie i zdravie domácich miláčikov.

Po čistení získate okrem krásne čistej fasády aj ekologicky vydezinfikovaný povrch, čo skutočne ocenia najmä alergici, astmatici, ľudia trpiaci na ekzémy, či inými kožnými problémy alebo pacienti s dýchacími/respiračnými problémami.

K odstráneniu dochádza aj z najmenších a najužších pórov a trhlín, ktoré sú hojnou pôdou pre množenie všetkých nebezpečných mikročastíc.


Prečo čistiť a umývať fasády?

* odstránime nebezpečné baktérie, vírusy, mikroorganizmy, choroboplodné zárodky, plesne, huby a vtáčí trus, machy, riasy, lišajníky, sadze i smog

* odstránime zápach, zatuchliny, smrad

* dosiahneme nový čistý vzhľad bez potreby nového maľovania

* predĺžime životnosť fasády, šetríme finančné prostriedky

* vydezinfikujeme povrchy fasád


Aké dôsledky majú špinavé fasády?

* vytváranie mikrotrhlín

* rozmnožovanie nebezpečných mikroorganizmov a baktérii v póroch

* rozširovanie plesní a húb, rias, machov a lišajníkov

* degradácia povrchu

* nedostatočná UV ochrana, ničenie ochranného filmu fasád

* odlupovanie, znehodnocovanie náterov


Pôvodcovia fasádnych znečistení

* prirodzené znečistenie - voda, kyslé dažde, sneh, dážď, vietor

* patogény - mikroorganizmy, alergény, huby, plesne, riasy, baktérie

Voda z dažďov, snehu, námraza, vietor, všetky tieto prirodzene sa vyskytujúce faktory neustále ohrozujú povrch náterov nachádzajúcich sa na fasádach. Vietor na fasády naveje rôzne znečistenie a špinu čo rokmi vytvorí typické čierne usadeniny, pôsobiace veľmi neesteticky. Povrchy musia neustále odolávať i vode v rôznych skupenstvách, ktorá prenikne i do najhlbších pórov. Tá ostane zachytená v štrbinách a póroch, čo vytvára ideálne prostredie pre rozmnožovanie nebezpečných patogénov. Okrem toho zapríčiňujú postupnú hĺbkovú degradáciu povrchov.

Mikroorganizmy a baktérie uvoľňujú postupne na povrchu fasád kyslé metabolity, ktoré majú za následok rovnako ako voda degradáciu povrchov. Alergény nepredstavujú pre povrch fasády menšie zlo, no ich postupné uvoľňovanie sporov a mykotoxínov ohrozuje a nepriaznivo vplýva na ľudské zdravie. Baktérie a iné mikroorganizmy sa veľmi rýchlo prenesú z fasád vzduchom do interiéru domácnosti, kde pôsobia ako tiché zlo plodiace často nevysvetliteľné zdravotné problémy.

Veľmi rýchlo sa tiež šíria i nepríjemné plesne, ktoré sú tiež nebezpečné a zdraviu škodlivé. Vďaka prítomnosti vlhkosti a prachu nepoznajú zábranu. Vlhkosť svedčí aj riasam, ktoré sa veľmi rýchlo množia i prostredníctvom fotosyntézy. Na fasádach sa množia spravidla zelené, čierne alebo červené riasy.

Sadze z vykurovania alebo smog z dopravných prostriedkov tiež prispieva k znečisťovaniu fasád. Usadzovanie je postupné, no za niekoľko rokov vytvoria poriadnu vrstvu spravidla čiernych usadenín, ktoré treba rýchlo eliminovať.


Čistenie fasád ako jedna z našich výškových služieb!

Čistenie a umývanie fasád patrí v našom portfóliu k výškovým prácam, ktoré vieme realizovať buď horolezeckou technikou, lešením alebo vysokozdvižnými plošinami.

To, aký druh techniky výškového čistenia použijeme záleží od preferencii klientov a možností, aké nám okolie čistenej fasády ponúka.


Čistenie fasád pre skutočných odborníkov!

Máme dlhoročné skúsenosti v oblasti čistenia fasád prostredníctvom vysokotlakovej techniky. Naša technika, know-how a pokrokové metódy zaručujú úspešnosť, vysokú kvalitu, precíznosť, odbornosť, efektivitu a ľudský prístup.


Obráťte sa na nás!

Práce realizujeme s najmodernejším technickým vybavením v súlade s najmodernejšími metódami.

Samozrejmosťou sú detailné osobné obhliadky, bez ktorých sa nepohneme pri realizácii cenovej ponuky.

Cena za vysokotlakové čistenie je individuálna, líši sa najmä od veľkosti čistenej plochy, samotného znečistenia, náročnosti prác, prístupu k čistenej budove a stráveného času.


Cenové ponuky sú personalizované s ohľadom na váš konkrétny problém. K našim zákazníkom sa snažíme byť maximálne féroví, preto neurčujeme jednotné ceny. Tie nasadzujeme individuálne priamo na konkrétne potreby vyplývajúce z obhliadky. Cenová ponuka je navyše bezplatná a nezáväzná.

Naši obchodní zástupcovia sa už tešia na prípadnú spoluprácu.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie