phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Čistenie, brúsenie a úprava terazzo podlahy


Terazzo predstavuje tradičný druh podlahy vyrábaný z malty a fragmentov kameňa, skla alebo iných materiálov. Podlahy z terrazza sú známe svojou krásou, trvanlivosťou a odolnosťou voči poškodeniu, či opotrebeniu. Obľúbené je v interiéroch aj exteriéroch.


Čo je terazzo podlaha?

Terazzo, pôvodom talianska podlaha ukazuje príklad efektívneho zužitkovania odpadu, vznikajúceho pri výrobe mramora. Vytvára sa zmesou malty alebo cementu, mramorovej drte, s prímesou prírodných farebných oxidov, minerálnych práškov a vody. Možno použiť aj rôzne farebné sklá alebo granitové kamene pre ešte rozmanitejšiu štruktúru. Výsledkom je umelý typ kameňa, ktorý sa po vytvrdnutí prebrusuje a leští na dosiahnutie hladkého povrchu, zvýraznenia farebnosti a textúrnych prvkov.

Charakteristickú črtu udáva nezameniteľná štruktúra, v ktorej možno identifikovať jednotlivé zložky a použité materiály. Terazzo podlahy môžu byť vyrobené z rôznych druhov kameňa, ako sú mramor, závitník alebo granit. Čím krajší kameň je použitý, tým luxusnejší a jedinečnejší vzhľad terazzo podlaha má.

Terrazzo patrí medzi vysokokvalitné, mimoriadne odolné podlahoviny s vysokou tepelnou vodivosťou a originálnosťou. Navyše sú nadčasové a reprezentatívne. Disponuje variabilnosťou, pre množstvo farebných kombinácii, ktoré možno pri výrobe zvoliť vďaka farebným oxidom.


Starostlivosť o terazzo podlahy

Starostlivosť o terazzo podlahy je pomerne jednoduchá, zahŕňa pravidelné čistenie a poctivú údržbu. Terazzo podlahy odporúčame pravidelne vysávať, pre odstránenie nečistôt a prachu z pórov a skulín. Čistenie je vhodné realizovať pravidelne, a to najmenej týždenne na mokro, mäkkou kefou alebo mopom. Pri čistení musia byť používané jemné čistiace prostriedky, ktoré neobsahujú kyselinu. V opačnom prípade, by mohlo dôjsť k poškodeniu povrchu, narušeniu štruktúry alebo zmene farby.


Profesionálna obnova, revitalizácia a úprava terrazza

Ak potrebujete obnoviť alebo zrevitalizovať terrazzo podlahu, čistenie a brúsenie predstavujú základné služby na dosiahnutie požadovaného vzhľadu a vysokej kvality podlahovej krytiny.

Brúsením upravíme a zjednotíme povrch extra špinavej alebo poškodenej podlahy. Pri prácach volíme výhradne kvalitnú techniku a brúsne pady rôznej zrnitosti. Brúsenie realizujeme metódou viacnásobného brúsenia, kde postupne od hrubej po jemnú zrnitosť úplne vyhladíme dovtedy poškodený, vydratý a nejednotný povrch terrazza. Metóda je ekologická a nevyžaduje si použitie chémie, ani iných umelých, či agresívnych látok.

Po brúsení ekologicky vyleštíme podlahu do vysokého lesku rovnakou technikou, a to metódou viacnásobného leštenia. Za pomoci neho odstránime všetky stopy po brúsení a podlaha vďaka nemu mimoriadne lesklá, hladká a pôsobí úplne novým dojmom.

Posledným krokom v úprave terrazza je nanesenie ochranného náteru, ktorý zachová lesklosť, zabezpečí dlhšiu životnosť a bezpečnosť pri používaní. Podlahy vieme ošetriť voskom alebo impregnáciou. Oba nátery chránia povrch pred poškodením, odermi, škrabancami, špinou, vsakovaním vody a nebezpečenstvom úrazu. Pre ešte väčšie zabezpečenie bezpečnosti osôb inštalujeme na povrchy bezpečnostné nátery.


Výhody terazzo podlahy

Jednou z hlavných výhod terazzo podlahy je jej vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu, opotrebovaniu, vychodeniu, či poškodeniu. Podlaha je mimoriadne tvrdá, čo z nej robí ideálny povrch pre miesta s vysokou prevádzkou, ako sú napríklad obchodné centrá, verejné priestory, školy alebo nemocnice. Vysoká odolnosť zabezpečuje dlhú životnosť, ak je správne ošetrované a udržiavané, môže slúžiť mnoho rokov, bez potreby renovácie, opravy alebo výmeny. Udržiavanie terrazza je v podstate veľmi ľahké, no je nutné dodržiavať pokyny k starostlivosti.

Terrazzo je odolné voči vlhkosti a škodlivým látkam. Aj preto sa často volí do priestorov, kde je vyššia vlhkosť alebo dochádza zamokreniu. Obľúbené sú tak v miestnostiach ako je kúpeľňa, WC alebo kuchyňa.

Príjemný benefit je nezameniteľný a originálny vzhľad, ktorý terrazzo nadobúda vďaka štruktúre a použitému materiálu. Pre kombináciu rôznych farieb a textúr môže prispieť k imidžu a charakteru akéhokoľvek priestoru v interiéri alebo exteriéri.


Nevýhody terazzo podlahy

Azda najväčšou nevýhodou je cena. Terazzo podlaha je pomerne drahá a náklady na jej inštaláciu dosahujú rovnako nemalé čísla.

Mimo toho je terazzo relatívne ťažké, čo znemožňuje jeho použitie v niektorých starších budovách, v budovách so slabšou statikou alebo v prípade menej odolných materiálov.

Myslíme si, že v prípade terrazza výhody predčia negatíva. Je potrebné si uvedomiť, že správna pravidelná starostlivosť udržiava podlahu bez potreby úpravy a renovácie mnoho rokov, hovoríme o desaťročiach, čo predstavuje skvelú investíciu.

Ak by však predsa len došlo k poškodeniu alebo nutnosti úpravy, s určitosťou voľte pre práce profesionálov a odborníkov v obore, pretože amatérsky zásah ba mohol podlahy buď zničiť alebo úplne poškodiť. Ako v prípade hocijakej inej podlahovej krytiny aj v prípade terrazza je nutné dodržiavať pravidlá a riadiť sa tým, čo materiál umožňuje a naopak zakazuje.


Obráťte sa na nás!

V prípade terrazza a jeho komplexnej starostlivosti máme dlhoročné skúsenosti, profesionálnu výkonnú techniku a najmodernejšie metódy. Dokážeme vyčistiť a oživiť aj veľmi špinavú, zničenú a zanedbanú podlahu. Nebojte sa zveriť nám vašu podlahu, garantujeme vám, že ju po našom zásahu ani nespoznáte.

V prípade záujmu neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov pre vypracovanie nezáväznej bezplatnej cenovej ponuky šitej priamo na vaše potreby a požiadavky

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie