phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Odstraňovanie grafitov


Trápia vás grafity na fasádach, vo vchodoch domov alebo iných priestoroch? Vyskytujú sa na budovách, ktoré vlastníte alebo spravujete? Pre moderný streetart nemá každý pochopenie, či už zo zásady alebo skutočného nevkusu.


Podáme vám pomocnú ruku, pomôžeme vám s odstránením!


Grafitmi zväčša mladí vyjadrujú svoje názory, prípadne zabíjajú nudu. Je im pritom jedno, či sa jedná o súkromný alebo verejný priestor, a či tým spôsobujú niekomu škodu. Vo všeobecnosti sa jedná o formu vandalizmu, ktorou „umelci“ poškodzujú steny, sklá, ploty, garáže, fasády, múry, stĺpy, zastávky, podchody, nadchody, mosty a všetko, čo im príde do cesty. Vďaka grafitom pôsobia postihnuté priestory negatívnym dojmom v očiach verejnosti. Nie každý pritom vie ako ich správne a účinne odstrániť. Vieme tiež ako sa voči ním brániť!


Efektívne odstraňovanie grafitov aj ekologickou cestou!

Grafity je možné odstrániť viacerými spôsobmi, od agresívnejších foriem po šetrnejšie ekologické.

Poskytujeme nasledovné formy odstraňovania grafitov

- vysokotlakové čistenie

- mokré pieskovanie

- bezprašné pieskovanie

- ručné chemické čistenie

Naše biologicky odbúrateľné a ekologicky udržateľné metódy na odstraňovanie grafitov sú plne v súlade s nariadením REACH (registrácia, hodnotenie, autorizácia a obmedzovanie chemických látok).


Odstraňujeme grafity z povrchov ako sú

• betón

• tehla

• drevo

• kameň

• kov

• sklo

• dlažby a dlaždice

• keramické obklady

• mäkký pieskovec

• sendvičové panely


Vysokotlakové čistenie grafitov vodným lúčom

Ekologický spôsob odstraňovania grafitov, pri ktorom je používaný vodný lúč, vysokotlakový čistič a výhradne voda ako čistiaca komodita. Pri čistení skutočne nespotrebujeme ani kvapku chémie!

Odstraňovanie grafitov je možné realizovať studenou alebo horúcou vodou pod skutočne vysokým tlakom, no všeobecne práve horúca voda odstraňuje farby, či laky rýchlejšie a účinnejšie. Bodaj by aj nie, keď dosahuje čistiacu teplotu až do 98 °C. Pre vysokú teplotu dochádza k prirodzenej dezinfekcii povrchov ako k vedľajšiemu benefitu služby.

Vysokotlakovo čistíme najmä hladké pevné povrchy, ktoré neobsahujú žiadne výrazné nerovnosti, štrbiny, póry, pukliny, skuliny alebo členité časti.

Vysokotlakovou technikou je ideálne čistiť napríklad: betónové povrchy, keramické kachličky, hladké kamenné obklady, rôzne kovové povrchy, apod.

Pre vysoký tlak sa neodporúčajú čistiť krehké a labilné materiály ako je plast, sklo alebo sadrokartón.


Mokré pieskovanie

Najefektívnejšia metóda odstraňovania grafitov z tvrdých a pevných materiálov. Spočíva v kombinácii vysokotlakového čistenia a pieskovania (kremičitým pieskom alebo korundom).

Na rozdiel od klasického pieskovania abrazívnym médiom je mokré pieskovanie šetrnejšie k povrchom a najmä bezprašné. Vďaka týmto benefitom je možné realizovať službu v exteriéry bez výrazných obmedzení.

Mokrým pieskovaním vieme odstraňovať znečistenie grafitmi naozaj hĺbkovo. Dostaneme sa priamo do hlbokých pórov, rýh, štrbín, záhybov, puklín alebo dier v štruktúrach materiálov, na ktoré vodný lúč alebo klasické pieskovanie nestačí.

Čistenie mokrým pieskovaním je vhodné na tvrdé materiály, ktoré voda v spojení s abrazívom nezničí, nepoškodí, ani nezhorší doterajší stav.

Mokrým pieskovaním od grafitov očisťujeme materiály ako je kameň, betón, tehla, kov.


Bezprašné pieskovanie

Moderná šetrná metóda čistenia grafitov bezprašnou cestou, za pomoci pieskovacej kabíny. Čistenie grafitov prebieha priamo vo vnútri pieskovacej kabíny, vďaka čomu neznečisťuje, nekontaminuje ani nezapráši okolité prostredie. Pieskovanie je možné realizovať za plnej prevádzky bez odstávky alebo výrazných obmedzení.

Bezprašným pieskovaním očistíme od grafitov fasády, sadrokartón, maľovky, drevo, kamenné povrchy, obklady, dlažby, tehly, apod.


Ručné chemické čistenie

Aj keď presadzujeme šetrné a ekologické formy čistenia grafitov, niekedy ich nie je možné realizovať všade. V prípade, že nie je možné použiť žiadnu z vyššie uvedených metód, volíme ručne chemické čistenie za pomoci špeciálnej chémie.

Ručné čistenie chémiou je jemná a citlivá metóda, šetrná voči povrchom, preto je vhodná na materiály, ktoré nie je možné očistiť vodným lúčom alebo pieskovaním. Jedná sa o sklo alebo plast.


Anti-grafitové nátery

Po odstránení grafitov a farebných stôp po sprejoch vysoko odporúčame na povrchy naniesť anti-grafitový náter. Účinne chráni povrchy a majetok pred opätovným poškodením. Znižuje finančné náklady spojené s neskorším odstraňovaním grafitov. Ak by došlo k posprejovaniu plochy, ktorá je ošetrená anti-grafitovým náterom, farby je možné odstrániť jednoduchým opláchnutím horúcou vodou. Navyše odpudzuje špinu a nečistoty, čím všeobecne odďaľuje znečistenie fasád budov.

Náter po sebe nezanecháva žiadne stopy, je úplne priehľadný a bez zápachu.

Čistenie pre profesionálov

Grafity nie sú znečistenie, ktoré by mohol odstraňovať hocikto, hocikde a hocijako. Je nutný profesionálny zásah, či už z pohľadu použitej techniky alebo čistiacich postupov. Skúsenosti sú nevyhnutnosťou, najmä ak by sa vyskytli neplánované komplikácie.

Navyše v prípade, ak si to prostredie vyžaduje je nutné siahnuť po mobilných zdvíhacích plošinách, ktoré umožňujú prístup k najnáročnejším miestam do skutočne veľkých výšok.


Obráťte sa na nás!

Cenu za čistenie priestorov od grafitových náterov nie je možné určiť jednotne. Cenová relácia za čistenie grafitov je rôzna a závisí najmä od odolnosti farby, veľkosti znečistenej plochy, prístupu k nej, zložitosť a náročnosť prác, použitého materiálu a stráveného času. K našim zákazníkom sa snažíme byť v maximálnej možnej miere féroví, preto ceny nastavujeme vopred jednotne, ale individuálne na základe osobných obhliadok.

V prípade, že ste sa rozhodli využiť práve naše služby, neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorí vám poskytnú viac informácií. Po zdokumentovaní priestorov vám poskytneme bližšie informácie ohľadne realizácie prác i výslednej ceny. Cenová ponuka je bezplatná, nezáväzná a plne personalizovaná priamo na váš prípad.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie