phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Komplexné profesionálne čistenie priemyselných a výrobných liniek, techniky a zariadení


Priemysel a výroba patrí do industriálnej sféry, v ktorej pravidelne dochádza k opakovanému znečisťovaniu či už strojov, podláh alebo kompletne celého pracovného priestoru. Nevyhnutnosťou je dôkladné profesionálne hĺbkové čistenie niekoľkokrát ročne, či už z dôvodu zachovania zdravého pracovného prostredia, ale aj zachovania správnej funkčnosti strojovej techniky a jej životnosti.


Poskytujeme profesionálne hĺbkové čistenie priemyselných liniek, techniky a zariadení

Pre potreby industriálnej sféry realizujeme pravidelné čistenie, umývanie, prípadne údržbu priemyselných a výrobných liniek, strojov, alebo zariadení. Službu čistenia poskytujeme pre širokú sféru priemyselných odvetví a výrobného zamerania.

Vieme, že pôvod znečistenia môže byť rôzny, preto je nutné pred samotným úkonom absolvovať dôkladnú obhliadku, vďaka ktorej určíme najvhodnejší a najúčinnejší spôsob čistenia vzniknutého problému. Pri obhliadke berieme do úvahy viacero faktorov ako je priestor čistenia, druh/pôvod znečistenia, silu a hĺbku znečistenia, odolnosť a charakter znečistenia, či materiál samotného povrchu, ktorý sa bude čistiť.

S maximálnym ohľadom na zachovanie pôvodného stavu povrchu pre priemyselnú a výrobnú sféru volíme nasledovné čistiace metódy:

- vysokotlakové čistenie

- čistenie suchým ľadom

- mobilné pieskovanie

- bezprašné pieskovanie v pieskovacej kabíne

- parné čistenie/čistenie parou


Aké znečistenie odstránime?

Praktizujeme čistenie vysokotlakovým vodným lúčom, suchým ľadom, pieskovaním abrazívnym médiom - mobilne i bezprašne, vďaka čomu vieme zasahovať skutočne v prípade hocijakého problému.


Zatočíme so znečisteniami nasledovného charakteru:

1. olejovité a mazľavé látky – oleje, tuky, mazivá, mastnoty, ropné látky, stopy po palivových a pohonných látkach, emulzie

2. staré nátery – farby, laky, maľovky,

3. pevné materiály – cement, betón, malta, asfalt, sadrokartón, omietky

4. znečistenie spôsobené postupným pôsobením alebo uvoľňovaním – vodný kameň, hrdza, korózia, sadze, smog, výpary

5. znečistenie spôsobené vlhkosťou – plesne, huby, machy, riasy, lišajníky

6. zdraviu ohrozujúce znečistenie – vírusy, baktérie, patogény, alergény, choroboplodné zárodky a mikroorganizmy


V priemysle čistíme aj ekologicky!

Vieme, že v mnoho prípadoch je nutné dbať na maximálne dodržiavanie hygienických noriem a pravidiel pre zachovanie čistoty a zamedzenie kontaminácie prostredia. Jedna sa najmä o potravinársky, farmaceutický, kozmetický alebo chemický priemysel. V týchto prípadoch volíme spomedzi čistenia vysokotlakovým vodným lúčom a tryskaním suchým ľadom.

Obe metódy pracujú na princípe využívania vody v rôznych skupenstvách.

Zatiaľ čo suchý ľad využíva zmrazené pelety oxidu uhličitého, vysokotlaková metóda využíva buď studenú alebo horúcu vodu, a parné čistenie funguje na princípe prevarenej vody. Metódy fungujú na princípe poháňania čistiacej zložky silnou tryskaciou technikou. Sila tlaku, pod akým bude čistiace médium – suchý ľad alebo voda dopadať sa reguluje priamo na mieste podľa potrieb.

Vysokotlakové čistenie, suchý ľad alebo para sú metódy čistenia povrchov, ktoré nekontaminujú prírodu, nezaťažujú životné prostredie a tým neškodia ani ľudskému zdraviu, či zdraviu zvierat. Možno ich bez problémov realizovať v interiéroch aj exteriéroch.


S horúcou vodou čistíme dezinfekčne!

Chceli by sme dať do pozornosti, že horúco vodné vysokotlakové čistenie a parné čistenie pôsobia dezinfekčne.

Čo to znamená?

Voda v prípade oboch metód využíva teplotu vody vysoko cez 90 °C, vďaka čomu zničí všetky patogény, plesne, huby, vírusy, baktérie a iné mikroorganizmy, či choroboplodné zárodky. Môžeme tak hovoriť o ekologickej dezinfekcii alebo dezinfekcii ekologickou cestou, čo v prípade priemyslu a výroby určite ocení nejedná industriálna sféra.


Suchým ľadom tam, kde nie je možná iná cesta!

Sme si vedomí, že abrazívne pieskovanie a vysokotlakové vodné čistenie sú v skutku agresívnejšie spôsoby čistiacich prác, čo sa výroby a priemyslu týka.

Mobilné alebo bezprašné pieskovanie je snáď najsilnejší spôsob, akým môžeme šetrne odstrániť i to najodolnejšie znečistenie z hĺbky štruktúry povrchu. Negatívnym faktorom mobilného pieskovania abrazívnym médiom je prašnosť, ktorá je jeho neoddeliteľnou súčasťou.

Vodný lúč so sebou prináša prítomnosť veľkého množstva vody a vlhkosti.

Obe metódy je tak vhodnejšie realizovať v exteriéroch ako interiéroch, i keď obe sú univerzálne.

Existujú priemyselné odvetvia, ktoré prítomnosť abrazíva, ani vody nepripúšťajú. Jedná sa najmä o elektricky, elektrotechnický, automobilový, energetický, či chemický priemysel, kde sa nachádza množstvo jemných a elektrických častí, ktoré nemôžu prísť do kontaktu ani s vodou, ani s abrazívom.

Práve tu prichádza na rad suchý ľad, ktorý na rozdiel od predošlých metód za sebou nezanecháva absolútne žiadne druhotné znečistenie. Vďaka zmrazeným peletám suchého ľadu sa pri dopade na čistený povrch jednoducho rozplynú do ovzdušia i so samotným znečistením. Suchý ľad môže prísť do kontaktu i s jemnými a elektrickými časťami, nakoľko ich nepoškodí ani neznehodnotí, čistí šetrne a ohľaduplne.


Naše čistiace metódy sú vhodné pre:

- strojársky priemyselne

- automobilový priemysel

- spracovateľský priemysel – ťažobný priemysel, hutníctvo, metalurgia, výroba kovov a kovových konštrukcii, hutníctvo farebných kovov

- elektrotechnický priemysel – výroba elektrotechnických zariadení

- chemický priemysel – spracovávanie ropy, výroba hnojív, plynu, chemických látok, výroba plastov a výrobkov z ropy

- farmaceutický priemysel

- potravinársky priemysel

- drevársky a drevospracujúci priemysel – výroba nábytku

- textilný a odevný priemysel

- obuvnícky priemysel

- energetický priemysel

- gumárenský priemysel

- sklársky priemysel

- celuózno-papierenský priemysel

- polygrafický priemysel

Nezabúdajte, že správne zvolený postup a čistiaca metóda zabezpečí pre vás a vašich zamestnancov bezpečné pracovné prostredie, či hladký chod výroby. Pravidelná údržba strojov zabezpečí dlhodobú funkčnosť a predĺženie životnosti, s čím sa spájajú i značne finančné úspory.

V prípade záujmu o profesionálne čistenie v priemyselnej a výrobnej sfére neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov, s ktorými si dohodnete detailnú obhliadku priestorov. Na základe osobnej obhliadky stanovíme presne postupy a podľa nich určíme férovú individuálnu cenovú ponuku, presnú k vašim požiadavkám.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie