phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Vypratávanie, čistenie podkrovia, či povál


Potrebujete vypratať a vyčistiť povalu, alebo podkrovie od nečistôt, špiny, či holubieho trusu?

Čistenie povál a podkrovia môže byť náročné a do istej miery aj zdraviu škodlivé.


Zavolajte si na pomoc profesionálov, ktorí to so správnymi nástrojmi a postupmi ľahko zvládnu!


Čistenie a vypratávanie povál a podkrovia od základov

Skôr ako dôjde k čisteniu je dôležité vybaviť sa potrebnými ochrannými pomôckami ako sú rukavice, respirátor, ochranné okuliare, overal, apod.

Prostredie povál a podkroví je prašné, špinavé a plné nebezpečných látok, pavučín, zvieracích výkalov, či patogénov ako sú baktérie, plesne, huby, vírusy, prípadne iné mikroorganizmy, ktoré predstavujú potenciálne zdravotné riziko.

Po splnení základných podmienok je možné pristúpiť k bezpečnému čisteniu a odstraňovaniu všetkých druhov nečistôt, odpadov alebo zvieracích zvyškov nachádzajúcich sa v podkrovných priestoroch.

V prípade, že sa v miestnosti nachádzajú väčšie predmety, ktoré nie je možné vyhodiť klasicky do smetného koša, pripravíme veľko zberný kôš a vyhodíme ich podľa aktuálnej legislatívy a v súlade s platnými predpismi.


Pozor na holubí trus!

Veľmi častým problémom je holubí trus, ktorý v sebe skrýva vysoké zdravotné riziká. Okrem nich tiež negatívne vplýva na samotné povrchy, ktoré kontaminuje priamo do hĺbky štruktúry materiálov, čim ich znehodnocuje alebo prispieva k degradácii povrchov.

Čistenie povaly alebo podkrovia od holubieho trusu je jednou z najnáročnejších úloh, s akými sa v podobných priestoroch môžeme stretnúť.

Všeobecne všetky druhy zvieracích exkrementov si vyžadujú maximálnu opatrnosť a správnu elimináciu, keďže trus môže obsahovať nebezpečné baktérie zapríčiňujúce rôzne druhy chorôb. Prach vychádzajúci z trusu môže dráždiť dýchacie cesty, čo predstavuje riziko hlavne pre alergikov, astmatikov a ľudí s dýchacími problémami.

I z toho dôvodu podkrovné priestory pravidelne kontrolujte, a ak narazíte na znečistenie trusom neodkladajte rýchly zásah! Látky z exkrementov sa môžu pomaly uvoľňovať do ovzdušia vášho bývania a dlhodobo negatívne vplývať na vaše zdravie, čo môže často zapríčiňovať nevysvetliteľné zdravotné problémy alebo rýchlo nastupujúce kožné alebo dýchacie/respiračné choroby, či náhle alergie.

Na odstránenie hrubých vrstiev holubieho trusu je viac než vhodné použiť lopatu alebo iný podobný nástroj, vďaka ktorému sa nepríde s obsahom do priameho kontaktu. Čistenie by malo byť vykonávané extrémne opatrne, kvôli minimalizácii prachu a rizika inhalácie častíc z trusu. Holubí trus nie je možné vyhodiť klasicky do smetného koša, ale odhodiť ho na špecializované miesto pre rizikový biologický odpad.

Po eliminácii holubieho trusu z priestorov nasleduje dôkladné hĺbkové čistenie a dezinfekcia každého jedného povrchu, na ktorom sa holubí trus nachádzal alebo bol v jeho blízkosti. Precízne čistenie zabezpečí minimalizáciu rizika prenosu chorôb a iných nebezpečných patogénov, ak by sa v truse nachádzali.

Čistenie realizujeme výlučne kvalitnými čistiacimi a dezinfekčnými prostriedkami, po ktorých je nutné priestory kompletne dôkladne vyvetrať.


Práce pre profesionálov!

Čistenie priestorov povál a podkroví je veľmi ošemetný, vyžaduje si dávku profesionality, precíznosti, kvalitných čistiacich prostriedkov a správnych odstraňovacich metód, či postupov.

V podkrovných miestnostiach sa v prípade zanedbania čistenia nachádza množstvo alergénov, prachu, pavučín, baktérii, mikroorganizmov a v horšom prípade plesní, húb a zvieracích exkrementov. Všetky tieto látky sú extrémne rizikové, nebezpečné a zdravia ohrozujúce. Zásah si vyžaduje profesionalitu, aby sa zabezpečila bezpečnosť i správna likvidácia odpadu.

Práce preto vysoko neodporúčame realizovať svojpomocne, najmä ak máte podkrovia vo veľmi zanedbanom stave. Buďte zodpovední k vášmu zdraviu i zdraviu rodiny, ktorá s vami býva a vypratávanie nechajte na profesionálov.

Profesionálne čistenie povál a podkroví šetrí nielen vaše zdravie, ale i čas a vo väčšine prípadov i finančné náklady, pretože neodbornými zásahmi by ste mohli priestory poškodiť.


Obráťte sa na nás!

Špecializujeme sa na čistenie, dezinfekciu a vypratanie podkrovných priestorov vo všetkých veľkostiach, rozsahoch a druhov znečistenia.

Zabezpečíme vykonanie dôkladných čistiacich prác v súlade s maximálnou bezpečnosťou v súlade s dodržiavaním bezpečnostných noriem nielen pri samotnej realizácii služby, ale aj pri nakladaní s odpadom.

Celková cena za čistenie, dezinfekciu a vypratávanie podkroví, či povál sa líši v závislosti od veľkosti čistenej plochy, množstva a charakteru znečistenia, prístupu a stráveného času, preto ju nie je férové určiť vopred jednotne. Každý prípad je iný, preto s každým jedným zákazníkom jednáme maximálne individuálne.


Neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorí na základe obhliadky priestorov vypracujú bezplatnú nezáväznú cenovú ponuku s ohľadom na vašu konkrétnu situáciu.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie