phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Odstránenie starej omietky metódou pieskovania


Potrebujete odkryť steny pred rekonštrukciou alebo ich vyčistiť od starej omietky, či náterov?

Rekonštruujete, staviate, reštaurujete alebo prestavujete?


Vsaďte na pieskovanie!


Pieskovanie spoľahlivo odstráni staré omietky, nátery, maltu, sadrokartón, či iné materiály z povrchov stien, múrov a podobných plôch.

Je rýchle, účinné a tak povediac nemá konkurenciu. Vyžaduje si však odborný zásah, preto sa nespoliehajte na svojpomocné čistenie, nemusí byť účinné alebo naopak môžete spôsobiť nepredvídateľné škody.


Proces odstránenia pieskovaním

Proces pieskovania je vykonávaný vysokotlakovou technikou – kompresorom a abrazívnym médiom – pieskom alebo inou zložkou. Odstraňovanie prebieha pod vysokým tlakom vzduchu, cez ktorý je abrazívne médium vháňané priamo na čistený povrch.

Abrazívne médium - piesok (alebo iná látka ako korund, provine, kremičitý piesok, struska, oceľová drť, liatinová drť, sekaný drôt, balotina, oceľové guľôčky, sklo, sóda, či orechová škrupinka) je dostatočne silné na to, aby odstránil vrchné vrstvy omietky, ale nie až natoľko agresívne, aby zničil povrchy stien alebo stropov. Povrchy sú po zásahu hladké, bez škrabancov pripravené na ďalšiu úpravu.

Upozorňujeme, že pieskovanie je prašné a hlučné. Po prácach je nutné všetko abrazívne médium, špinu a prach odstrániť, resp. povysávať. Pieskovanie by malo byť vykonávane výhradne odborníkmi s profesionálnou technikou, dostatočnými skúsenosťami a ochrannými pomôckami.

Pred samotným pieskovaním je nutné vykonať dôkladnú kontrolu starej omietky, aby sa zdokumentoval jej stav a kvalita materiálu. Kontrola je nutná na predídenie poškodenia alebo zničenia. Ak by mal čistený povrch v sebe praskliny, trhliny alebo iné poškodenie a nevedelo by sa o nich ešte pred začatím prác, mohlo by to mať negatívne dôsledky, preto odporúčame nič nezatajiť.

V prípade, že by bola omietka z azbestu alebo inej nebezpečnej látky, mohlo by dôjsť k negatívnemu dopadu na zdravie ľudí nachádzajúcich sa v miestnosti počas čistenia, ale aj po jeho čistení, vzhľadom na uvoľnené látky do ovzdušia počas pieskovania. Azbestová omietky by sa mala odstrániť výhradne kvalifikovanými odborníkmi, v opačnom prípade by mohlo dôjsť k nebezpečnej kontaminácii okolitého prostredia.


Pieskovanie povrchov, šetrný spôsob úpravy

Pieskovanie odstraňuje výlučne vrchnú vrstvu, a to maximálne šetrne, bez poškodenia povrchu, jeho štruktúry alebo bez zmeny v jednotlivých materiáloch.

Pieskovanie je povrchová úprava, nie agresívna forma čistenia ako napríklad hydrosanácia alebo hydrodemolácia, ktorá je vykonávaná vysokotlakovým lúčom od 1000 barov a vyššie.


Kde je pieskovanie nápomocné?

Pieskovanie je ideálnou voľbou pri odstraňovaní starých, poškodených alebo nevyhovujúcich omietkach, či náteroch. Očistí povrchy od prebytočnej malty, cementu alebo inej stavebnej látky.

Počas pieskovania dochádza k odkrývaniu povrchov až na holú stavbu, čo z nej robí ideálnu techniku pri rekonštrukčných a reštaurátorských prácach. Vzhľadom na to, že povrchy úplne odkryje, je nutné rátať s následnou opravou alebo ďalšou úpravou povrchu ako je maľovanie, nanášanie nových omietok, apod. Proces je veľmi často používaný práve ako prvý krok pri úprave povrchu pred nanášaním nových omietok, náterov alebo farieb.

Opieskujeme steny, múry, stropy, betónové plochy, ploty, základy, pohľadový betón, staré tehly, prípadne drevené trámy, zruby a podobne.


Obráťte sa na nás!

Pokiaľ rozmýšľate nad odstránením starej omietky, prebytočnej malty, cementu alebo farby, pieskovanie je skutočne skvelou voľbou.

Disponujeme výkonnými kompresormi, bohatými skúsenosťami a máme za sebou množstvo opieskovaných povrchov z rôznych druhov materiálov. Pieskovacie práce by mali byť realizované výhradne profesionálmi, preto dôkladne zvážte, komu takto dôležitú a neľahkú prácu zveríte.

Cenu za pieskovanie starých omietok a iných znečistení nie je možné určiť jednotne. Cenové relácie sú individuálne a závisia od množstva, hrúbky a rozsahu znečistenia, veľkosti čistenej plochy, použitého abrazíva alebo prístupnosti.

V prípade, že ste sa rozhodli využiť práve naše služby, neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorí vám poskytnú viac informácií nielen o samotnom procese pieskovania, ale zabezpečia osobnú obhliadku priestorov, aby čistenie prebehlo bezproblémovo a najmä podľa vašich predstáv.

Po zdokumentovaní priestorov vám poskytnú presnejšie informácie ohľadne výslednej ceny pieskovania.

Cenová ponuka je bezplatná, nezáväzná a personalizovaná priamo na váš prípad.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie