phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

EKOLOGICKÉ ODSTRAŇOVANIE GRAFITOV, NÁTEROV A DOPRAVNÉHO ZNAČENIA

Častokrát ťaháme proti sprejerom za kratší koniec

Nevieme, kde, kedy a čo zo dňa na deň uvidíme na fasádach, múroch, v podchodoch, apod. Zväčša sa jedná o skutočne nezmyselné maľby, ktoré pôsobia nevľúdne a neesteticky.

Klasické umývanie a odstraňovanie je neúčinné a spôsobí skôr rozmazanie farby do okolia.

Mnohí majú pri pohľade na „nový náter“ okamžite hlavu v smútku v domnienke, že odstránenie je nemožné.
Máme pre vás pozitívnu správu!
I napriek zložito vyzerajúcemu znečisteniu vieme ako vás ho zbaviť!
Vieme ako efektívne a účinne odstrániť grafity!

I napriek tomu, že možností čistenia a odstraňovania grafitov je mnoho, všetky patria výhradne do rúk odborníkov!

Prečo?

Odpoveď je skutočne jednoduchá, skúsenosti, odbornosť a profesionálne vybavenie. Bez kombinácie uvedených faktorov neexistuje, aby došlo ku kvalitnému a šetrnému odstráneniu.

Máme profesionálnu techniku, množstvo kombinácii čistenia, vyškolený tím profesionálov a zmysel pre detail!

Ako odstrániť grafity skutočne účinne a efektívne?

Vieme čistiť ekologicky, šetrne alebo agresívne, podľa požiadavky, charakteru, či stavu znečistenia.

Plôch, na ktoré sprejeri grafity aplikujú je mnoho, preto nie je možné realizovať iba jeden druh čistenia.

Neestetické obrázky môžeme vidieť na fasádach, tehlových povrchoch, kamenných dlažbách, keramických obkladoch, betóne, sklenených povrchoch, drevených povrchoch, kovových materiáloch, apod.

Už z uvedených druhov materiálov je zrejmé, že čistenie kamenných povrchov nie je možné realizovať i na sklenené povrchy alebo to, čo zaberie na odstránenie grafitov z kovov nebude to pravé pre drevené povrchy.

Čo s tým?

Odpoveď je jednoduchá!

Čistenie grafitov sa nezaobíde bez kvalitnej detailnej osobnej obhliadky, kde identifikujeme postihnutý materiál, jeho štruktúru, pórovitosť, členitosť, druh farby, silu náteru/nástreku, či lokalitu, v ktorej sa postihnutý objekt nachádza. Na základe týchto faktorov určíme najvhodnejší postup čistenia tak, aby sme zabezpečili skutočne účinný výsledok.

Spôsoby odstraňovania znečistenia grafitmi

Ako sme už uviedli, existuje viacero spôsobov odstránenia grafitov. Každá metóda je efektívna na povrchy rôzne, čo znamená, že nie sú univerzálne a nie je možné ich použiť neuvedomelo.


1. Vysokotlakové odstraňovanie grafitov vodným lúčom

Prvým a rovno ekologickým spôsobom odstraňovania grafitov je použitie vysokotlakového vodného lúča.

Vodný lúč dokáže produkovať buď studenú alebo horúcu vodu pod skutočne vysokým tlakom, ktorý vychádza z robustnej vysokotlakovej techniky. Pri použití horúco vodného čistenia využívame vodu pri teplote do 98 °C, ktorá je zároveň prírodnou dezinfekciou povrchov.

Čistenie je ekologické z dôvodu využívania výhradne vody ako čistiacej komodity. Tá je pre prírodu vlastnou zložkou, preto neohrozuje prírodu a neznečisťuje životné prostredie. Čistenie tak nepotrebuje ani kvapku chémie! Pri dopade na znečistenie dochádza k okamžitému odstráneniu farieb.

Vysokotlakovým vodným lúčom čistíme hladké pevné povrchy bez výrazných pórov, štrbín, skulín a členitých povrchov. Patria sem napríklad: kachličky, hladké kamenné obklady, kovové povrchy, betón, keramika, apod.


2. Mokré pieskovanie

Mokré pieskovanie predstavuje kombináciu vysokotlakového čistenia s pieskovaním.

Naproti agresívnemu pieskovaniu sa jedná o šetrnejší a bezprašný spôsob odstraňovania znečistenia, vďaka čomu môžeme čistiť priamo v komunálnej sfére alebo všeobecne vonkajšom prostredí za plnej prevádzky, bez odstávky alebo iných obmedzení.

Považujeme ju za najúčinnejšiu a najefektívnejšou formu čistenia grafitov, pretože už tak účinné vysokotlakové čistenie je podporené o čistiaci efekt abrazívneho média – provinnu alebo korundu. Vďaka tomu sa vieme dostať k najhlbšiemu znečisteniu v póroch, ryhách, štrbinách, záhyboch, puklinách alebo dierach v štruktúre materiálov, na ktoré vodný lúč nestačí.

Čistenie je vhodné na extra tvrdé materiály, pri ktorých nehrozí poškodenie, prasknutie alebo zničenie v dôsledku silného tlaku vody a agresívneho abrazívneho média. Mokrým pieskovaním čistíme napríklad: kamenné, betónové, tehlové, či kovové povrchy.


3. Bezprašné pieskovanie

Bezprašné pieskovanie vykonávame prostredníctvom špeciálnej pieskovacej kabíny, ktorá zabezpečí, že abrazívne médium, ktoré pôsobí ako čistiaca komodita sa nedostane do okolitého prostredia, nekontaminuje ho, nezapráši a neznečistí okolie.

V podstate povrch klasicky pieskujeme, len šetrným spôsobom voči okoliu. Bezprašne pieskujeme fasády (aj zateplené), sadrokartón, maľovky, drevo, či iné materiály, ktoré sa budú ešte upravovať farbením alebo maľovaním.

Grafity účinne odstránime aj z kamenných povrchov, obkladov, dlažieb, tehál a iných materiálov, ktoré sa upravujú napríklad lakovaním, impregnáciou alebo aplikáciou ochranných náterov.

Využívame nasledovné abrazívne médiá: korund, provine, ekologická sóda alebo orechová škrupina.


4. Ručné chemické čistenie

Tam, kde nie je možné použiť žiadnu z uvedených metód nastupuje ručné čistenie prostredníctvom špeciálnej chémie.

Jedná sa o jemné a citlivé povrchy akými sú sklo alebo plast, ktoré by iné, agresívne metódy kompletne zničili.

Odkiaľ odstraňujeme grafity?

Prakticky nezáleží na tom, kde sa grafity nachádzajú. Naše metódy umožňujú čistenie hocikde.

Odstraňujeme grafity zo súkromnej, verejnej alebo štátnej sféry. Či už sú grafity, v meste, na súkromných priestoroch, štátnych budovách alebo priemysle pomôžeme vám!

Odstraňovali sme už grafity z bytoviek, verejných budov, komunálnej sféry, fasád firiem, administratívnych a komerčných priestorov, školských, ubytovacích a reštauračných zariadení, dopravných prostriedkov, autobusových a vlakových staníc, mostov, múrov, podchodov, nadchodov, pilierov, sôch, fontán, apod.

Aplikácia anti-grafitového náteru

Prečo na záver aplikovať anti-grafitový náter?

Na každý vyčistený povrch vysoko odporúčame aplikovať anti-grafitový náter. Ten slúži ako ochrana pred opätovným znečistením, resp. sprejovaním.

Grafit bude na povrchu síce viditeľný, no na odstránenie farby stačí opláchnutie vodou a grafit úplne zmizne.

Anti-grafitový náter šetrí čas i finančné prostriedky!

K našim zákazníkom sa snažíme byť maximálne féroví, preto cenu za čistenie grafitov určujeme individuálne po obhliadke priestorov, s ohľadom na konkrétny prípad. Výsledná suma sa líši od veľkosti plochy, rozsahu a charakteru znečistenia, použitého materiálu, dĺžky prác, či prístupu.

Neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorí vám na základe obhliadky vypracujú bezplatnú nezáväznú cenovú ponuku priamo na váš prípad

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie