phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Vypratávanie a čistenie vojenských bunkrov


Vojenské bunkre na našom území zostali ako pamiatka na politicko-vojenské udalosti, ktoré sa v minulosti odohrali na našom území. Pre niekoho trpké spomienky, desivé priestory, a pre niekoho neoddeliteľná súčasť histórie, ktorej stopy treba uchovať pre budúce generácie.


Vojenské bunkre sú príkladom vojensko-obrannej architektúry, ktoré boli využívane pre armádne účeli v prvej a druhej svetovej vojne. Slúžili ako ochrana pred nepriateľskými paľbami, explóziami, či inými ozbrojenými útokmi. Chránili pred jadrovými, biologickými alebo chemickými výbuchmi, zabraňovali šíreniu toxických a iných nebezpečných, zdraviu škodlivých látok do interiéru bunkrov.

Zároveň boli používane ako sklady pre zásoby zbraní, nábojov, munície a iného militárneho vybavenia. Vďaka bunkrom mala armáda ochranu nielen pred nepriateľom, ale aj neduhmi počasia, keďže slúžili tiež ako prístrešky na prespatie. Boli aj operačnými strediskami a kontrolnými miestnostami pre riadenie vojenských operácii. Vojenské bunkre sa na istý čas stali príbytkami mnoho vojakov, ktoré chránili ich životy pred vonkajšími hrozbami.


Znečistené a špinavé vojenské bunkre nielen po vandaloch

Vojenské bunkre môžeme nájsť pod zemou alebo nad zemou, no najmä tie situované nad zemou lákajú vandalov, sprejerov, bezdomovcov a iných ľudí k znečisťovaniu, znehodnocovaniu, devastovaniu a ničeniu.

Problematické a v najhoršom stave sú najmä tie, o ktoré sa nikto nestará, prípadne nikomu nepatria a postupne chátrajú, sú spustošené a bez povšimnutia. Pokiaľ dôjde k potrebe rekonštrukcii takýchto bunkrov, zmene ich využitia alebo plánovanému kompletnému hĺbkovému čisteniu pred revitalizáciou je nutné ich kompletne vypratať, vyčistiť a vydezinfikovať.


Profesionálne čistenie a vypratávanie vojenských bunkrov

Vojenské bunkre čistíme od prírodných nánosov, špiny a odpadkov.

Existuje množstvo prípadov, kedy sa v bunkroch nachádza ešte pôvodné vybavenie alebo stopy po ňom. Čistenie takýchto bunkrov je nebezpečné a zdraviu škodlivé, keďže sa v nich ešte nachádzajú toxické látky, prach, nebezpečné minerály, stopy po munícii,rôzne horľaviny a iné látky, ktoré sa nahromadili počas nevyužívania.

Čistenie, vypratávanie a dezinfekcia bunkrov nepatrí do rúk hocikomu. Je nutné byť profesionál, disponujúci povoleniami a licenciami na prácu v rizikovom prostredí.


Čistíme a upratujeme plánovito

Na to, aby sme zabezpečili rýchle a efektívne čistenie naše práce vždy dopredu svedomite naplánujeme, aby sme sa vyhli časovým prestojom a zabezpečili si kvalitnú logistiku, vysokú efektivitu a rýchlosť prác.

Snažíme sa každému vyhovieť maximálne možným spôsobom, preto realizujeme svedomité detailné obhliadky priestorov a personalizujeme služby pre konkrétne potreby klientov.


Ekologické čistenie a dezinfekcia vojenských bunkrov

Službu čistenia vojenských bunkrov realizujeme prostredníctvom modernej a vysoko účelnej metódy vysokotlakovou čistiacou technikou prostredníctvom horúcej vody. Vodný lúč pôsobí na znečistený povrch maximálne šetrne, pričom znečistenie odstráni až priamo z hĺbky štruktúry povrchov. Kompletne tak prečistí aj úzke časti, pukliny, trhliny a iné povrchové nedokonalosti, a to úplne bez poškodenia alebo poznačenia povrchov.

Vysoká teplota priestory a povrchy ekologicky dezinfikuje. Vodný lúč dosahuje čistiacu teplotu vody až do 98 °C, vďaka čomu zahubí všetky patogény, akými sú napríklad vírusy, baktérie, plesne, huby, či iné mikroorganizmy, choroboplodné zárodky a alergény. Odstráni sadze, obhoreniny, zbaví povrch od stôp po munície alebo pušného prachu.

Vysokotlakové čistenie vojenských bunkrov je multifunkčné, pretože odstráni hocijaký pôvod znečistenia, vrátane biologického, olejového, ropné, betónového, či v podobe farieb a lakov. Spoľahlivo odstraňuje grafity, machy, či hrdzu.


Čistenie pod prísnymi bezpečnostnými opatreniami

Plne si uvedomujeme vážnosť a riziko čistenia takto kontaminovaných priestorov, preto práce realizujeme s maximálnym ohľadom na zdravie zamestnancov a ich ochranu pred vystavením sa nebezpečných látok. Čistenie a vypratávanie prebieha pod prísnymi bezpečnostnými opatreniami, ako využívanie ochranných oblekov, respirátorov, rukavíc, návlekov, okuliarov a iných ochranných prvkov.

Rovnako tak dbáme na likvidáciu a narábanie s odpadom podľa najaktuálnejších platných medzinárodných predpisov na likvidáciu nebezpečných látok.


Ak potrebujete kompletné hĺbkové čistenie, či úplné vypratávanie vojenských bunkrov, neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorí vám podľa osobnej obhliadky priestorov vytvoria personalizovanú cenovú ponuku priamo na vaše požiadavky.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie