phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Diamantové leštenie, čistenie a obnova terrazzo podlahy


Obnovíme, vyčistíme, vyleštíme a naimpregnujeme podlahy a dlažby z terrazza!


Terrazzo je pôvodom talianska podlaha, charakteristická svojou štruktúrou a materiálom. Je výsledkom efektívneho zužitkovania odpadu, ktorý vzniká popri práci s mramorom. Odpad pozostáva zo zmesi mramorovej drte v cementovom podklade s prímesou minerálneho prášku, prírodných farebných oxidov a vody, čo z nej robí umelý kameň.

Terrazzo je mimoriadne odolná podlahová krytina, zaraďovaná medzi umelé kamene. Vyznačuje sa variabilnosťou vďaka množstvu farieb a farebných kombinácii, ktoré sa dajú vďaka prírodným oxidom namiešať. Majú výbornú tepelnú vodivosť, sú mimoriadne odolné, vysokokvalitné, pre vzhľad originálne, elegantné a nadčasové.


Aj odolná podlaha podľahne mechanickému opotrebovaniu

I napriek vysokej odolnosti a pevnosti, ani podlaha z terrazza nie je výnimkou a pri veľkom mechanickom trení dochádza k jej opotrebovaniu alebo poškodeniu. Pre svoj častý výskyt na frekventovaných miestach ako sú verejné priestory - historické budovy, úrady, pošty, bytovky, apod. je ich rekonštrukcia a úprava veľmi častým javom.


Diamantové leštenie a brúsenie terrazza

Poškriabané, vychodené alebo iným spôsobom poškodené terrazzo renovujeme profesionálnym brúseným a následným leštením do vysokého lesku.

Brúsenie realizujeme kvalitnou brúsnou technikou so špeciálnymi diamantovými kotúčmi so živicovou väzbou, ktoré sú určene priamo na terrazzo. Realizujeme niekoľko krokové prebrúsenie kamennej terrazzo podlahy, a to plne ekologicky, bez potreby chémie alebo iných umelých látok.

Metóda viacnásobného brúsenia spočíva v detailnej a precíznej práci, pri ktorej sa mení hrúbka použitých brúsnych diamantových padov od najhrubších po najjemnejšie. Rovnakým štýlom pristupujeme k lešteniu terrazza, kde najjemnejší pad zabezpečí dokonalo hladký vysoko lesklý povrch, v ktorom sa doslova uvidíte.

Pri brúsení a leštení zasahujeme len do tenkej vrchnej vrstvy (spravidla pár milimetrov), ktorú kompletne vyrovnáme a zjednotíme, alebo zbavíme nežiadúcich povrchových náterov.

Prebrúsením a vyleštením podlahy dosiahneme kompletné hĺbkové vyčistenie, zjednotenie a vyleštenie podlahy. Terrazzo je tak pripravené k finálnej úprave – impregnácii. Na podlahu nanášame neutralizátor, aby bol povrch z hľadiska pH čo najneutrálnejší.


Nepodceňte impregnovanie podlahy z terrazza

Po brúsnych a leštiacich prácach vysoko odporúčame pristúpiť k fixácii a ochrane upraveného povrchu. Renovované terrazzo si vďaka ochranným náterom, najčastejšie v podobe impregnácie zachováva krásne lesklý povrch, je chránené pred mechanickým poškodením a predlžuje sa mu životnosť.


Zabezpečíme personalizovanú úroveň zrnitosti, matnosti a lesku terrazza

Sme si vedomí, že každý preferuje iný vzhľad i vizualizáciu povrchu kamennej terrazzo podlahy. Nie každý potrebuje extrémne lesklú, zjednotenú a vyleštenú podlahu, preto ponúkame možnosť vybrať si vzhľad povrchu podľa vlastných predstáv.

Preferujete zrnitý alebo matný vzhľad terrazza? Žiaden problém!

Preferujete hladký a lesklý vzhľad terrazza evokujúci zrkadlo? Žiaden problém!

V prípade vyžiadania aplikujeme okrem impregnačných ochranných náterov aj bezpečnostný protišmykový náter na zabezpečenie minimalizácie rizika vzniku úrazu a na ochranu zdravia.


Nezabúdajte na podlahu ani po našom zásahu!

Tak ako pri každej kamennej, drevenej, keramickej, elastickej alebo umelej podlahe, aj pri terrazze je nutné dôkladné pravidelné udržiavanie. Správna starostlivosť krytinu ochráni na dlhé roky, preto ju nezabúdajte pravidelne dôkladne hĺbkovo čistiť a udržiavať.

V prípade záujmu o kvalitné komplexné hĺbkové čistiace a renovačné služby v oblasti podláh, dlažieb a obkladov z terrazza, neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov pre vypracovanie nezáväznej bezplatnej cenovej ponuky personalizovanej priamo na vaše potreby.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie