phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

EKOLOGICKÉ čISTENIE SOLÁRNYCH A FOTOVOLTAICKÝCH PANELOV PRE ENERGETIKU, PRIEMYSEL, FIRMY a DOMÁCNOSTI

Sú čoraz modernejšie a populárnejšie pre svoju schopnosť vyrobiť čistejšiu elektrinu, no vedeli ste, že inštaláciou vám povinnosti neskončili?

Práve naopak!

Slnečné kolektory, moduly, solárne alebo fotovoltaické panely, či podobné zariadenia je nutné pravidelne čistiť a dopriať im kompletnú hĺbkovú starostlivosť.

Nech už sú inštalované v poliach, na strechách budov alebo rodinných domov, pravidelná údržba je nevyhnutná!

Prečo?

Pre začiatok uvedieme niekoľko podstatných dôvodov

  • 1. pravidelné čistenie zvyšuje výkonnosť solárnych, fotovoltaických panelov a kolektorov
  • 2. pravidelné čistenie znižuje opotrebovanie panelov, čo docieli predĺženie ich životnosti
  • 3. vyššia výkonnosť zabezpečuje vyššiu finančnú návratnosť

Sledujte čistotu a celkový prevádzkový stav solárnych zariadení!

To, že sú solárne zariadenia znečistené rozozná každý. Odzrkadlí sa to buď na zníženom výkone, nižšej produkcii elektrickej energii alebo priamo vizuálnym kontaktom. Najspoľahlivejšie, no zároveň najalarmujúcejšie je zaznamenanie zníženého výkonu. Je to znak toho, že už nepracujú ako majú, a teda znížený výkon napokon pocítite na nižšej produkcii elektrickej energii.

Prsavidelnou vizuálnou kontrolou viete znečistenie zachytiť oveľa skôr. Predídete zníženej výkonnosti a tým aj rýchlejšiemu opotrebovaniu zariadení.Čistenie nepatrí do rúk každého!

Klasické, štandardné čistenie nie je vhodnou voľbou pri solárnych a fotovoltaických zariadeniach.

Nielen, že neodstráni špinu do takej miery, aby im prinavrátila výkonnosť, ale riskujete poškodenie povrchu pre neodborné narábanie.

Čistenie solárnych a fotovoltaických panelov si vyžaduje značné skúsenosti, odbornosť a kvalitnú technickú vybavenosť. Navyše sú práce fyzicky i časovo náročné, preto vysoko doporučujeme zveriť ich skutočným odborníkom s kvalitnou praxou, ktorí solárne a fotovoltaické panely skutočne vyčistia a pri manipulácii nepoškodia.


Čistíme všetky typy a druhy solárnych a fotovoltaických zariadení.

Len kvalitná čistiaca technika

Samotný povrch solárnych a fotovoltaických panelov je veľmi citlivý, skladá sa z extra jemných vrstiev skla, preto je nutné pri čistení pristupovať maximálne obozretne.

Na čistenie a umývanie používame kvalitnú techniku v podobe dvoch výkonných proti sebe rotujúcich kief s dlhou teleskopickou tyčou, ktorá povrch vyčistí rovnomerne po celej dĺžke. Tie povrch panelov umývajú maximálne šetrne, jemné štetiny z nylónu sklenený povrch nepoškodia, nepoznačia, nepoškriabu, ani inak neznehodnotia. Vodu do kief poháňajú kvalitné výkonné vysokotlakové čističe, pričom prúd a silu vody volíme individuálne podľa potreby.

Čo spôsobuje znečistenie?

Úplne všetko! Už samotné počasie a striedanie ročných období je pre solárne a fotovoltaické zariadenia záťažou.

Dážď, sneh, rosa alebo vietor usadia, resp. privejú na povrchoch prach, špinu, častice, piesok, apod.

Peľ, opadávajúce lístie, halúzky, kôra, kvety, semienka, holubí trus predstavujú tiež nemalé znečistenie.

V poľnohospodárstve alebo v blízkosti obilníc, ovocných sadov alebo zeleninových polí vzniká riziko usádzania chemických látok, herbicídov, pesticídov, hnojív, apod.

Farmy so zvieratami a dobytkom zas panely ohrozujú výparmi so stajní a maštalí.

A mestské prostredie? Smog, sadze po vykurovaní, exhaláty, či iné látky po ľudskej činnosti spôsobujú rýchle špinenie solárnych a fotovoltaických zariadení.

Samotný kontakt s vodou môže byť pre solárne panely problémom. Voda obsahuje mimo iné aj vápnik, ktorý sa postupne usádza na povrchoch a skôr či neskôr spôsobí zavápnenie povrchu a vodný kameň. Ten sa prejavuje v podobe fľakov a usadenín, ktoré povrch zaťažujú, vytvárajú nánosy a znižujú výkonnosť panelov.

Solárne panely čistíme ekologicky!

Čistenie a umývanie solárnych, resp. fotovoltaických panelov patrí medzi naše špecifické a úzkoprofilové služby v energetickom priemysle.

Práce realizujeme ekologicky, a to bez chémie a následnej kontaminácie, či znečistenia okolitého prostredia, vďaka čomu vieme službu realizovať i v bezprostrednej blízkosti alebo priamo v prírode.

Solárne panely čistíme pre potreby:

  • energetického priemyslu
  • priemyselných komplexov
  • poľnohospodárstva
  • firiem, komerčných a administratívnych budov, biznis centier
  • ubytovacích zariadení, rekreačných oblastí, turistických komplexov, lyžiarskych stredísk
  • domácností, rodinných a bytových domov, chát, chalúp
  • každého, kto potrebuje hĺbkové čistenie solárnych panelov

Nezabúdajte, že pravidelné čistenie a umývanie panelov zabezpečí vyššiu výkonnosť, čo znamená nemalú finančnú návratnosť. Dajte si preto záležať na vzhľade, stave a čistote solárnych a fotovoltaických paneloch, moduloch, kolektoroch, či zariadeniach, garantujeme vám, že to skôr, či neskôr skutočne oceníte.

K našim zákazníkom sa snažíme byť maximálne féroví, preto cenu za čistenie a umývanie solárnych a fotovoltaických zariadení posudzujeme individuálne s ohľadom na konkrétny prípad. Výsledná suma sa líši od veľkosti plochy, rozsahu znečistenia, dĺžky prác alebo prístupu k ploche.

Neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorí vám na základe obhliadky vypracujú bezplatnú nezáväznú cenovú ponuku.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie