phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Odstránenie starej omietky a fasád vodným lúčom


Odstránenie starej omietky na fasádach stavieb môže byť únavný a zložitý proces, no nevyhnutný v prípade, že chcete udržať budovu alebo dom v dobrom stave i po ďalšie roky.

Stará omietka môže byť pokrytá puklinami, prasklinami, trhlinami, plesňami, hubami, baktériami, ba dokonca uvoľnená od steny, čo môže ohroziť bezpečnosť životov ľudí.


Dajte starú omietku a fasády odstrániť ekologicky vysokotlakovým vodným lúčom!


Vodný lúč je ideálny spôsob akým sa zbaviť starých omietok, fasád, sadrokartónu, maľovky, farieb, malty alebo betónu na obložení budov. Vďaka jeho sile je možné bez problémov odlúčiť omietku alebo iný materiál od steny rýchlo, bez poškodenia povrchu fasády alebo stôp po zásahu.

Jedná sa o bezpečnejšiu, tichšiu a hlavne ekologickú metódu na rozdiel od ostatných metód odstraňovania, akými sú napríklad chemické čistenia, manuálne strhávanie alebo pieskovanie.


Ekologické odstraňovanie omietok z fasád

Vysokotlakový vodný lúč je plne ekologický, využíva vodu ako čistiacu komoditu, vďaka čomu je možné realizovať práce aj v bezprostrednej blízkosti prírody alebo priamo v nej.

Bez rizika kontaminácie životného prostredia vieme čistiť napríklad záhradné domčeky, chaty, chalupy, hausboaty, rekreačné stavby ako sú hotely, penzióny, turistické ubytovne, historické pamiatky a mnoho ďalšieho.

Vodný lúč je len a len efektívny! Pri čistení rodinných domov alebo budov komunálnej sféry nekontaminuje okolité prostredie, vďaka čomu nie je nutná odstávka, ani obmedzenie pohybu osôb, čo šetrí čas i finančné prostriedky. Taktiež zásah na fasádach budov neohrozuje a nepoškodzuje mestskú, či obecnú vegetáciu, ani záhrady rodinných domov, čím nehrozia žiadne vedľajšie škody, ani pridružené komplikácie.


Proces odstraňovania vysokotlakovou technikou

Práce prebiehajú postupne a precízne, aby sa predišlo poškodeniu povrchu pod omietkou. Prioritou je správne nastavenie tlaku, resp. prúdu vody, ktorý bude z povrchov strhávať prebytočný materiál.

Ak si to situácia vyžaduje pre zabezpečenie prvotriednych výsledkov siahneme po mobilných zdvíhacích plošinách, ktoré umožňujú prístup k náročnejším miestam, ktoré by sme nemali šancu zo zeme obsiahnúť.

Po dokončení prác je dôkladne čistíme pracovnú plochu od všetkej druhotnej špiny a znečistenia, ktoré vznikli pri realizácii služby.

Samozrejmosťou je precízna a dôkladná kontrola čisteného povrchu, aby sme identifikovali prípadné poškodenia, ktoré mohli vzniknúť ako vedľajší efekt čistenia starých chátrajúcich stavieb. Ak by k nejakému poškodeniu došlo, povrch sa musí opraviť.


Horúco vodné strhávanie omietok fasády dezinfikuje

Vodný lúč možno použiť na studeno vodné, ale aj horúco vodné čistenie povrchov a strhávanie omietok z fasád stavieb. Všeobecne platí, že horúco vodné čistenie je efektívnejšie, špinu, nánosy i omietky odstráni o niečo rýchlejšie ako pri použití studenej vody. Obe metódy sú maximálne personalizovateľné, a to aký prúd vody použijeme závisí od druhu a charakteru znečistenia.

Horúco vodné čistenie je možné vykonávať pri teplote do 98 °C, vďaka nej dochádza popri čistení k ekologickej dezinfekcii povrchov. To znamená, že popri strhávaní starých omietok, fasád, maľovky, náterov, lakov, sadrokartónu, apod. dochádza k prirodzenej dezinfekcii povrchov ekologickým spôsobom – (extra) horúcou vodou. Teplota vodného lúča je natoľko vysoká, že spoľahlivo zničí všetky patogény ako sú baktérie, vírusy, mikroorganizmy a choroboplodné zárodky, ale aj plesne a huby nachádzajúce sa v puklinách, prasklinách alebo trhlinách starých obložení budov, o ktorých ste možno ani netušili.


Práca len pre profesionálov!

Odstraňovanie vodným lúčom je efektívny a bezpečný spôsob, akým sa zbaviť starých omietok, fasád, náterov, maľoviek a podobných problémov na obložení budov. Pokiaľ je nad vaše sily svojpomocné čistenie budov od starých omietok, obráťte sa na profesionálov! Čistenie, i keď sa to možno na prvý pohľad nezdá je skutočne náročný proces, ktorý môže byť aj značne nebezpečný.

V neposlednom rade pred tým ako vôbec práce začnú je nutné ovládať správne postupy a použiť správnu techniku. V opačnom prípade budú práce trvať oveľa dlhšie, čo predstavuje finančnú stratu alebo zásah nebude vôbec efektívny. V najhoršom prípade dôjde k okamžitému poškodeniu alebo zničeniu obloženia fasád budov.


Obráťte sa na nás!

Cenu za vysokotlakové strhávanie starých omietok a obloženia budov, či čistenia iných znečistení nie je možné určiť jednotne. Cenové relácie sú individuálne a závisia od množstva, hrúbky a rozsahu znečistenia, veľkosti čistenej plochy, použitej techniky alebo prístupnosti stavby.

V prípade, že ste sa rozhodli využiť práve naše služby, neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorí vám poskytnú viac informácií nielen o samotnej službe vysokotlakového čistenia, ale zabezpečia i osobnú obhliadku priestorov, aby odstraňovanie prebehlo bezproblémovo a najmä podľa vašich predstáv.

Po zdokumentovaní priestorov vám poskytnú presnejšie informácie ohľadne výslednej ceny, pričom samotná cenová ponuka je bezplatná, nezáväzná a personalizovaná priamo na váš problém.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie