phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Čistenie travertínového obkladu

Čistenie travertínového obkladu znamená odstránenie nečistôt, usadenín a povrchových škvŕn z povrchu obkladu vyrobeného z travertínu. Travertínový obklad je kamenný obklad, ktorý sa používa na výrobu podlahových a stenových obkladov v interiéri aj exteriéri.

Čistenie travertínu závisí od znečistenia povrchu. Ak je povrch len mierne znečistený, môže byť dostatočné použitie mäkkých handier a neagresívnych čistiacich prostriedkov. Ak je však povrch silne znečistený alebo zafarbený, môže byť potrebné použiť silnejšie čistiace prostriedky a špeciálne stroje na čistenie kamenných povrchov.

Pri čistení travertínového obkladu je dôležité použiť správne čistiace prostriedky a postupy, aby sa predišlo poškodeniu povrchu kameňa. Okrem čistenia sa môže tiež vykonať impregnácia, ktorá ochráni travertínový obklad pred škodlivými účinkami vody, olejov a iných látok.

Čistenie môže byť zložité, pretože travertín je kameň s pórovitou štruktúrou a môže byť náchylný na absorbovanie nečistôt. Preto je dôležité vybrať správne čistiace prostriedky a postup, aby sa predišlo poškodeniu povrchu kameňa.

Tu je niekoľko krokov, ktoré môžete vykonať pri čistení travertínového obkladu

Odstránime prach a nečistoty z povrchu obkladu. Môžeme to urobiť pomocou mäkkých handier alebo vysávača.

Pripravíme si čistiaci roztok. Použijeme neagresívny čistiaci prostriedok, ktorý je špeciálne navrhnutý na čistenie kamenných povrchov, aby sa minimalizovalo riziko poškodenia povrchu kameňa.

Nanesieme čistiaci prostriedok na povrch obkladu. Použijemee mäkkú handru alebo špongiu na nanesenie roztoku na povrch obkladu. Musíme sa uistiť, že roztok je rovnomerne rozmiestnený na celom povrchu.

Necháme roztok pôsobiť na povrchu obkladu po dobu približne 10-15 minút, aby sa rozpustili nečistoty a škvrny.

Nakoniec povrch opláchneme čistou vodou. Pomocou mäkkej handry alebo mopu opláchneme povrch obkladu čistou vodou. Uistíme sa, že sme odstránili všetky zvyšky čistiaceho prostriedku.

Ak je to potrebné, opakujeme proces čistenia a opláchnutia, kým nebude povrch obkladu úplne čistý.

Po dokončení procesu čistenia môžeme zvážiť použitie impregnačného prostriedku, ktorý ochráni povrch obkladu pred vodou a olejom a udrží ho čistým a chráneným.

Dôležité je tiež dodržiavať pokyny výrobcu čistiacich prostriedkov a používať len certifikované produkty určené na čistenie kameňa.

Čistenie travertínového obkladu má svoje výhody aj nevýhody.

Výhody:

  1. Ochrana a udržiavanie krásy a lesku povrchu travertínového obkladu.
  2. Zlepšenie celkového vzhľadu miestnosti alebo vonkajšieho prostredia.
  3. Odstránenie škvŕn a nečistôt, ktoré by inak mohli zničiť povrch kameňa.
  4. Zlepšenie hygieny prostredia v miestnosti, pretože nečistoty a baktérie sa nemôžu usadiť na čistom povrchu.
  5. Impregnácia po čistení môže chrániť povrch obkladu pred škodlivými účinkami vody, olejov a iných látok.

Nevýhody:

  1. Niektoré čistiace prostriedky môžu byť príliš agresívne a môžu poškodiť povrch travertínového obkladu.
  2. Čistenie môže byť zložité, ak sú nečistoty výrazné alebo ak je obklad umiestnený na ťažko dostupnom mieste.
  3. Pravidelné čistenie môže byť časovo náročné a nákladné.
  4. Ak sa čistiaci prostriedok nedostatočne opláchne, môže to spôsobiť škvrny alebo poškodenie povrchu.
  5. Niekedy môže byť potrebné čistiť kamenný obklad príliš často, čo môže mať negatívny vplyv na jeho trvanlivosť.

Čistenie travertínového obkladu má viac výhod ako nevýhod, ak sa vykonáva správne a s potrebnou opatrnosťou. Ak si chcete byť istí, aby sa povrch kameňa nepoškodil, mali by ste zvážiť profesionálne čistenie.

Celkovo je travertínový obklad krásnym a trvanlivým materiálom, ktorý môže dodávať priestoru osobitý charakter. Je dôležité však mať na pamäti jeho nevýhody a pravidelne ho udržiavať a čistiť, aby si zachoval svoju krásu a trvácnosť.

Výber obkladu závisí od preferencií a potrieb jednotlivca a je dôležité zvážiť všetky faktory, aby sa našla najvhodnejšia možnosť. Ak plánujete vyčistiť travertínový obklad, vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a najmodernejším prostriedkom, dokáže spoločnosť ROVELLE vyčistiť a oživiť akýkoľvek kamenný obklad.

V prípade záujmu neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov pre vypracovanie nezáväznej bezplatnej cenovej ponuky a doprajte svojmu domovu či kancelárii tú najkrajšiu podlahu a najlepšiu starostlivosť.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie