phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Čistenie, brúsenie a úprava terazzo podlahy

Terazzo podlaha je tradičný druh podlahy, ktorý sa vyrába z malty a fragmentov kameňa, skla alebo iných materiálov. Terazzo podlahy sú známe svojou krásou, trvanlivosťou a odolnosťou voči poškodeniu a opotrebeniu. Dnes si povieme bližšie, čo je terazzo podlaha, aké sú jej výhody a nevýhody, ako sa o ňu starať a aký má vplyv na interiér.


Čo je terazzo podlaha?

Terazzo podlahy sa vyrábajú kombinovaním malty a rôznych fragmentov kameňa, skla alebo iných materiálov. Fragmenty sú zvyčajne zmesou farebných sklených oblúkov, mramorových či granitových kameňov, ktoré sa vložia do čerstvo naliatej malty. Po vytvrdnutí sa podlaha brúsi a lešti, aby sa dosiahol hladký povrch a zvýraznili sa farebné a textúrne prvky.


Výhody terazzo podlahy

Jednou z hlavných výhod terazzo podlahy je jej krása. Vďaka kombinácii rôznych farieb a textúr môže terazzo podlaha prispieť k vzhľadu a charakteru akéhokoľvek interiéru. Terazzo podlahy sú navyše odolné voči opotrebeniu a poškodeniu, čo ich robí vhodnými pre miesta s vysokou prevádzkou, ako sú napríklad obchodné centrá, školy alebo nemocnice.

Terazzo podlahy sú tiež veľmi ľahko udržiavateľné a odolné voči vlhkosti a škodlivým látkam. Ak sú správne ošetrené a udržiavané, môžu slúžiť mnoho rokov bez potreby renovácie.


Nevýhody terazzo podlahy

Terazzo podlahy majú niekoľko nevýhod, z ktorých najväčšou môže byť cena. Terazzo podlaha je pomerne drahá a náklady na jej inštaláciu môžu byť vysoké. Okrem toho je terazzo podlaha relatívne ťažká, čo môže znamenať, že nie je vhodná pre niektoré staršie alebo slabšie stavby.


Dizajn terazzo podláh

Terazzo podlahy sú k dispozícii v mnohých rôznych farbách a vzoroch, takže môžu byť prispôsobené štýlu interiéru. Terazzo podlahy môžu byť vyrobené s rôznymi druhmi kameňa, ako sú mramor, závitník alebo granit. Čím krajší kameň, tým luxusnejší a jedinečnejší vzhľad terazzo podlahy. Terazzo podlahy môžu byť tiež vyrobené s rôznymi farebnými pigmentmi, aby sa vytvoril konkrétny vzhľad.


Starostlivosť o terazzo podlahy

Starostlivosť o terazzo podlahu zahŕňa pravidelné čistenie a údržbu. Terazzo podlahy sa odporúča čistiť každý týždeň mäkkou kefou alebo mopom.


Ako udržiavať terazzo podlahu

Terazzo podlahy sú pomerne jednoduché na údržbu a čistenie. Odporúča sa pravidelné vysávanie podlahy, aby sa odstránili nečistoty a prach. Pri čistení terazzo podlahy by sa mali používať jemné čistiace prostriedky, ktoré neobsahujú kyselinu.

Čistenie, brúsenie a úprava kamennej terazzo podlahy sú základné úkony potrebné na obnovu a udržanie vzhľadu a kvality terazzo podlahy. Tu je niekoľko krokov, ktoré sa môžu aplikovať pri čistení, brúsení a úprave terazzo podlahy:

  1. Odstránime všetky predmety z podlahy, prach a nečistoty.
  2. Použijeme mäkkú kefu alebo mop a čistiaci prostriedok špeciálne určený pre terazzo podlahy. Dôkladne opláchneme podlahu a necháme ju uschnúť.
  3. Ak je podlaha poškodená alebo špinavá, môžeme ju brúsiť pomocou brúsnych padov alebo brúsneho kotúča. Použijeme postupne jemnejšie zrnitosti, aby sme dosiahli hladký povrch.
  4. Potom použijeme náterovú hmotu alebo brúsny prach, aby sme odstránili všetky škrabance a stopy po brúsení. Opäť použijeme postupne jemnejšie zrnitosti, aby sme dosiahli hladký povrch.
  5. Po dokončení brúsenia a úpravy podlahy ju opláchneme a necháme uschnúť.
  6. Nakoniec nanesieme vrstvu ochranného vosku alebo impregnáciu, aby sme podlahu ochránili pred poškodením a zlepšili jej vzhľad.

Je dôležité si uvedomiť, že správna starostlivosť o terazzo podlahu zahŕňa pravidelné čistenie a údržbu. Ak plánujete vyčistiť svoju terazzo podlahu, vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a najmodernejším prostriedkom, dokáže spoločnosť ROVELLE vyčistiť a oživiť aj tú vašu najšpinavšiu kamennú podlahu, alebo akúkoľvek inú elastickú či keramickú podlahu.

V prípade záujmu neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov pre vypracovanie nezáväznej bezplatnej cenovej ponuky a doprajte svojmu domovu či kancelárii tú najkrajšiu podlahu a najlepšiu starostlivosť.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie