phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Čistenie, brúsenie a úprava mramorovej podlahy

Mramorová podlaha je elegantný a trvanlivý druh podlahy, ktorý sa stal populárnym pre svoju krásu a hodnotu. Mramorové dlaždice sa používajú ako podlahové krytiny v rôznych priestoroch vrátane obývacích miestností, kúpeľní, kuchýň, chodieb, ako aj na verejných miestach, ako sú hotely, múzeá, banky a iné budovy.

Mramor je typ sedimentárnej horniny, ktorá vzniká z usadenín vápenca. Má veľmi vysokú tvrdosť a hustotu, čo z neho robí trvanlivý materiál vhodný pre podlahy. Okrem toho je tiež známy pre svoje vzory a farby, ktoré sa líšia v závislosti od zloženia a geografického pôvodu. Mramorové dlaždice môžu byť čisto biele, čierne, alebo zafarbené v rôznych odtieňoch, vrátane rôznych odtieňov hnedého, modrého a zeleného.

Mramorová podlaha môže byť buď leštená alebo matná. Leštená mramorová podlaha má lesklý povrch, ktorý sa leskne na slnku a vytvára krásne reflexie, zatiaľ čo matná mramorová podlaha má matný povrch, ktorý je vhodný pre miesta s vysokou prevádzkou, kde sa môže vyskytnúť väčší nápor na podlahu.

Mramorová podlaha je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú trvanlivý a elegantný druh podlahy. Okrem toho, mramorová podlaha môže byť aj investíciou do budúcnosti, pretože jej hodnota sa často zvyšuje s časom, a tak sa stáva nielen praktickou, ale aj cenovo dostupnou voľbou pre mnohých majiteľov domov a komerčných budov.

Takáto podlaha je veľmi trvanlivá a odolná, ale aj tak potrebuje pravidelnú údržbu a starostlivosť, aby zostala v dobrom stave. Je dôležité pravidelne ju čistiť, aby sa zabránilo usadeniu prachu a nečistôt, ktoré by mohli poškodiť povrch.

Čistenie, brúsenie a úprava mramoru sú dôležité kroky v starostlivosti o tento kameň. Mramor je prírodný kameň, ktorý sa používa v mnohých oblastiach, vrátane podláh, dosiek, obkladov, sôch a pamätníkov. Avšak, mramor môže byť náchylný k škvrnám, poškriabaniu a iným druhom poškodenia, takže je dôležité venovať pozornosť jeho starostlivosti a údržbe.


Čistenie mramoru

Používame mäkké a jemné čistiace prostriedky na mramor. Je potreba sa vyvarovať používaniu agresívnych čistiacich prostriedkov na báze kyseliny, ktoré môžu mramor poškodiť alebo aj zničiť.

Na odstránenie škvŕn z mramoru používame čistiace prostriedky s neutralizujúcimi vlastnosťami, ako sú napríklad roztoky sódy bikarbóny alebo môžeme použiť špeciálne čistiace prostriedky určené pre mramor.


Brúsenie mramoru

Brúsenie mramoru môže odstrániť poškodenia a škrabance z povrchu. Pre brúsenie mramoru sa najčastejšie používajú brúsne pady s rôznymi jemnosťami.

Po brúsení mramoru je dôležité ho dobre vyčistiť, aby sa odstránili prach a štruktúra brusného papiera.


Úprava mramoru

Po brúsení mramoru sa môže použiť impregnácia, ktorá chráni povrch mramoru pred poškodením a škvrnami.

Taktiež je možné použiť vosk na povrch mramoru, aby sa vytvorila vrstva ochrany a zabránilo sa škrabancom a iným poškodeniam.

Mramorová podlaha má množstvo výhod aj nevýhod, ktoré si treba zvážiť predtým, ako sa rozhodnete pre tento druh podlahy.


Výhody mramorovej podlahy

Krása a elegancia: Mramorová podlaha má vynikajúcu estetickú hodnotu a eleganciu, ktorá ju robí obľúbenou voľbou pre mnohých majiteľov domov a komerčných budov.

Trvanlivosť: Mramor je veľmi tvrdá hornina, ktorá je odolná proti poškodeniu a opotrebeniu, čo z nej robí trvanlivý materiál vhodný pre podlahy.

Odolnosť voči vlhkosti: Mramor je odolný voči vlhkosti a vode, čo z neho robí ideálny materiál pre kúpeľne a iné vlhké priestory.

Výber farieb a vzorov: Mramor existuje v rôznych farbách a vzoroch, čo umožňuje majiteľom domov a dizajnérom vybrať si podlahu, ktorá sa najlepšie hodí k ich dekoru a štýlu.

Zvyšuje hodnotu domu: Mramorová podlaha môže zvýšiť hodnotu domu a jeho atraktivitu pre potenciálnych kupcov.


Nevýhody mramorovej podlahy

Vysoké náklady: Mramorová podlaha môže byť veľmi drahá, čo z nej robí nákladnú voľbu pre mnohých majiteľov domov a komerčných budov.

Náročná údržba: Takáto podlaha si vyžaduje pravidelnú údržbu a starostlivosť, vrátane čistenia a leštenia, aby zostala v dobrom stave.

Šmykľavosť: Mramorová podlaha môže byť šmykľavá, čo ju robí nevhodnou pre miesta, kde je vysoké riziko pádu, ako sú napríklad chodby alebo schody.

Citlivá na kyseliny: Mramor je veľmi citlivý na kyseliny a chemické látky, ktoré dokážu poškodiť povrch.

Chladná na dotyk: Mramorová podlaha môže byť chladná na dotyk, čo môže byť nepríjemné pre niektorých ľudí, najmä v chladnejších klimatických podmienkach

V každom prípade, ak nie ste si istí, ako správne postupovať pri starostlivosti o mramor, je vždy najlepšie obrátiť sa na odborníkov, ktorí vám môžu poskytnúť radu a návod na údržbu mramoru.

Je dôležité si uvedomiť, že správna starostlivosť o mramorové podlahy zahŕňa pravidelné čistenie a údržbu. Ak plánujete vyčistiť svoju mramorovú podlahu, vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a najmodernejším prostriedkom, dokáže spoločnosť ROVELLE vyčistiť a oživiť aj tú vašu kamennú podlahu, alebo akúkoľvek inú elastickú či keramickú podlahu.

V prípade záujmu neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov pre vypracovanie nezáväznej bezplatnej cenovej ponuky a doprajte svojmu domovu či kancelárii tú najkrajšiu podlahu a najlepšiu starostlivosť.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie