phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Čistenie, údržba a starostlivosť o bazény a ich okolie

V súčasnosti mnoho domácností, resp. majiteľov rodinných domov, víl a chát si zaobstaráva na pozemkoch vlastný bazén. Najmä v letnom období je to príjemný benefit, na spríjemnenie horúcich dní, no nesie so sebou i riadnu dávku povinností.

O každý bazén je nutné sa pravidelne starať, aby sa zabezpečila maximálna bezpečnosť a efektivita používania. Čistenie je nutné vykonávať správne, v opačnom prípade je neúčinné.

Ak hľadáte profesionálnu firmu na čistenie a odbornú starostlivosť o bazény ste tu správne!
Zanedbanie sa vám vypomstí

Mnoho ľudí sa snaží obísť profesionálne postupy a prácu si všemožne uľahčiť v domnení, že sa tým nič vážne nestane, no v prípade bazénov sa neodporúča zanedbanie starostlivosti ani v jednom z povinných krokov. Môže sa vám to nepekne vypomstiť a v konečnom dôsledku budete mať ešte viac roboty.

Vypúšťanie vody s opätovným napustením bazéna nie je účinný, ani správny spôsob udržiavania čistoty vody, ani zdravého prostredia bazéna. Bez použitia chemikálií sa v tomto prípade nepohnete, najmä pri pravidelnom a aktívnom používaní.

Vo vode sa totiž vyskytujú rôzne nebezpečné častice, baktérie, vírusy, mikroorganizmy, organické zlúčeniny, peľ, kožné výlučky, pot, maz, mastnoty a iné látky, ktoré je nutné bezpodmienečne pravidelne odstraňovať. Tieto častice majú najväčší vplyv na znečisťovanie bazénov a pri zanedbaní ho postupne poškodzujú. Treba tiež podotknúť, že práve patogény nachádzajúce sa vo vode a na povrchoch bazénov spôsobujú negatívne reakcie, ako je podráždenie kože, očí, dýchacích ciest, uší alebo rôzne infekcie, či alergie.

Na to, aby bola v bazéne udržaná čistota je nevyhnutná pravidelná starostlivosť a včasné hĺbkové čistenie. To z akého sú materiálu, či sú nafukovacie, keramické, kovové, rámcové, stacionárne alebo iné nehrá žiadnu rolu. Metódy čistenia, údržby a starostlivosti o bazény sa od materiálov alebo umiestnenia líšia len minimálne.

Prečo bazény čistiť pravidelne?
1. bezpečné kúpanie

Pravidelná údržba a starostlivosť o bazény zabezpečuje bezpečné prostredie na kúpanie bez zdravotných rizík. Eliminuje výskyt baktérii, vírusov, mikroorganizmom a iných patogénov, nebezpečných pre zdravie. Odstraňuje hmyz alebo holubí trus vyskytujúci sa na hladine vody, zabraňuje tvorbe rias a zápachu.

2. dlhšia životnosť a bezproblémová funkčnosť

Pravidelná poctivá údržba bazénov znižuje poruchovosť a riziko opráv, ktoré sú neraz nákladné. Zvyšuje funkčnosť a efektivitu. Pravidelné čistenie bazénov má tak zásadný vplyv na predlženie životnosti bazénov. Bazény udržuje v neustálej kondícii a čistote, vďaka čomu neexistuje faktor, ktorý by zásadne vplýval na degradáciu povrchu a materiálu.

3. estetika

Čistý bazén váby pohľady oveľa viac ako špinavý, zanedbaný, plný rias, lístia, hmyzu a nánosov. Pravidelné čistenie zabezpečí estetický vzhľad, pocit čistoty, pohody a bezpečia.

Realizujeme komplexný profesionálny servis bazénov!

Ponúkame komplexné čistenie a dezinfekciu bazénov profesionálnou technikou, účinnou chémiou a vyškoleným personálom. Samotný bazén dokážeme čistiť aj ekologicky metódou vysokotlakového čistenia vodným lúčom. Udržiavanie kvality vody už bez chémie neodporúčame.

Vykonávame pravidelné čistenie bazénov strojovou technikou, realizujeme predsezónne čistenia ako sú odzimovanie alebo zazimovanie (prípravu bazéna na zimu), no sme vám k dispozícii aj pri celoročnej starostlivosti o bazény.

Ekologické vysokotlakové čistenie opláštenia bazénov

Efektivita vysokotlakového čistenia je obrovská. Svedčí o tom i fakt, že prostredníctvom vodného lúča je možné kompletne vyčistiť dno, resp. steny bazénov. Práce sú maximálne ekologické, pretože nevyužívame ani kvapku chémie, iba vodu, prírode vlastnú zložku.

Čistenie vykonávame spravidla pri čiastočnom alebo úplnom odčerpaní vody z bazénov. Vysokotlakové čistenie zabezpečujeme buď studenou alebo horúcou vodou. Spravidla práce realizujeme prostredníctvom horúcej vody, ktorá vnútorné povrchy bazénov rovno ekologicky dezinfikuje vďaka prevádzkovej teplote až do 98 °C. Najmä v prípade čistenia povrchov bazénov tento pridaný benefit oceníte.

Čistenie vodným lúčom je rýchle a bazén je možné používať už v rovnaký deň čistenia. K povrchom je šetrné, neznehodnotí ich.

Odstraňovanie rias a zastavenie ich opätovného rastu

Pokiaľ nie je starostlivosť o bazény vykonávaná správne, veľmi rýchlo sa vám začnú vo vode vytvárať zelené riasy. Najčastejšie sa vytvárajú práve, ak nie je čistenie dostatočné alebo pravidelné. Zelené riasy je nutné odstrániť ihneď ako zbadáte ich výskyt. Predstavujú veľké zdravotné riziko a kúpanie sa v takto kontaminovanej vode nie je vôbec bezpečné.

Čistenie zanesených odtokov

Azda najväčší postrach v otázke súkromných bazénov sú zanesené odtoky. Často sú príčinou spálených a zničených motorov, čo vytvára neočakávané náklady a zvýšenie prevádzkových výdavkov. Dá sa im pohodlne predísť, a to pravidelným poctivým čistením.

Predsezónne čistenie bazénov – odzimovanie

S blížiacim sa koncom zimy nastáva čas venovať sa okrem iného aj príprave bazéna na blížiacu sa letnú sezónu. Letný relax nie je zadarmo, preto je nutné pristupovať k príprave naozaj zodpovedne.

Po zime je bazén spravidla poznačený, nachádza sa na ňom blato, biologické znečistenie zanechané počasím, naviate nánosy, stopy po snehu, apod. Bez profesionálnej techniky je čistenie bazéna po zime skutočná drina, preto zvážte zásah skutočných profesionálov.

Na to, aby bolo možné bazén bezpečne používať je nutné hĺbkové precízne čistenie strojovou technikou, s následnou dezinfekciou povrchov. V opačnom prípade kúpanie sa v bazéne nie je z hľadiska zdravia veľmi bezpečné.

Posezónne čistenie bazénov – zazimovanie

Aj po letnej sezóne je dôležitá dôkladná starostlivosť v podobe zazimovania bazéna. Nutnosťou je samozrejme vypustenie vody a kompletné prečistenie povrchu bazéna, aby sa odstránili všetky biologické nánosy a stopy po chémii, ktoré by povrch negatívne ovplyvňovali celé zimné obdobie.

Nemusíme pripomínať, že by predstavovali riziko znehodnotenia povrchov. Je veľmi dôležité, aby zazimovanie bazénov bolo vykonané profesionálne, v opačnom prípade by vás pred letom mohlo čakať nepríjemne prekvapenie.

Nezabúdajte na okolie bazénov!

Okolie bazénov podlieha rovnako znečisťovaniu ako samotný bazén. Drevené terasy, kamenné dlažby alebo keramické dlaždice je nutné pravidelne čistiť, či už z hľadiska hygieny, estetiky alebo funkčnosti.

Najčastejšie, resp. najvýraznejšie znečistenie vytvára naviata vegetácia, ktorá rastie zo špár a puklín dlažieb okolo bazénov. Rastom a rozširovaním sa spôsobujú narúšanie povrchov, čo spôsobuje materiálne škody. Neskôr môže dôjsť ku kontaminácii vody, v ktorej sa začnú hromadiť nebezpečné baktérie.

Odstránenie znečistenia okolo bazénov je veľmi jednoduché, rýchle a účinné. Najčastejšie využívame vysokotlakové čistenie vodným lúčom, ktoré je univerzálnym čističom, účinným i na vnútorný plášť bazénov. Metóda je šetrná, bazény ani ich okolie žiadnym spôsobom nepoškodí.

Práce zverte profesionálom!

Majte na pamäti, že skutočne poctivé pravidelné čistenie bazénov a okolia bazénov šetrí náklady na prevádzku, chráni pred neočakávanými poškodeniami, predlžuje bazénom životnosť, predchádza zdravotným rizikám, chorobám, infekciám alebo kožným problémom, spojených so zanedbanou údržbou bazénov a vody.

Hĺbkové čistiace práce v oblasti bazénov a ich okolia by mal realizovať výlučne profesionálny zaškolený personál zložený zo skutočných odborníkov. Pri neodbornom zachádzaní alebo použitím nesprávneho čistiaceho zariadenia a zlej čistiacej techniky môže veľmi rýchlo dôjsť k poškodeniu, znehodnoteniu až úplnému zničeniu bazénov.

Obráťte sa na nás!

Disponujeme výkonnou profesionálnou technikou v oblasti čistenia bazénov a ich okolia. Poznáme správne, účinné a efektívne techniky čistenia všetkých typov a druhov bazénov, i dlažby okolo nich.

K našim zákazníkom sa snažíme byť maximálne féroví, preto cenu za čistenie, umývanie, údržbu alebo starostlivosť o bazény a ich okolie určujeme individuálne, priamo na konkrétny prípad. Výsledná suma sa líši v od veľkosti plochy, rozsahu znečistenia alebo prístupu k ploche.

Neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorí vám na základe obhliadky vypracujú bezplatnú nezáväznú cenovú ponuku priamo na váš problém

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie