phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Čistenie a úprava linoleovej podlahy

Čistenie a úprava linoleovej podlahy vyžaduje určité postupy a opatrenia, aby sa udržala v dobrom stave a predĺžila sa jej životnosť.

Pri čistení a úprave linoleovej podlahy je dôležité používať vhodné čistiace prostriedky a postupy, aby sa predišlo poškodeniu povrchu linolea. Po vyčistení linolea je vhodné naniesť polymerizáciu, aby sme ochránili podlahu pred ďalším znečistením a zabezpečili lepšiu údržbu podlahy.

Na čistenie linoleovej podlahy a jej následnú polymerizáciu postupujte podľa nasledujúcich krokov:


Vyčistenie podlahy:
  1. Najprv odstránime prach a zvyšky nečistôt z podlahy pomocou vysávača.
  2. Potom pomocou mopu s neutrálnym čistiacim prostriedkom dôkladne pretrieme celú podlahu.
  3. Po umytí opláchneme podlahu čistou vodou a nechame ju uschnúť.

Polymerizácia podlahy:
  1. Zabezpečíme kvalitný polymerizačný prostriedok na linoleum, ktorý je určený pre vašu konkrétnu podlahu. Odporúčame použiť výrobok od renomovaného výrobcu.
  2. Nanesieme tenkú vrstvu polymerizačného prostriedku na celú podlahu pomocou mopu alebo valčeka. Dôkladne prejdeme po celej ploche a polymérový náter nanášame aj do rohov a krajov miestností.
  3. Necháme polymerizačný prostriedok uschnúť. To môže trvať od niekoľkých hodín až do niekoľkých dní, v závislosti od druhu použitého prostriedku.
  4. Ak je to potrebné, nanesieme druhú vrstvu polymerizačného prostriedku. Avšak, niektoré výrobky sú určené na jednu vrstvu, takže v tomto prípade by druhú vrstvu nebolo potrebné nanášať.
  5. Po dokončení polymerizácie podlahu necháme uschnúť 8-10 hodín, aby boli dosiahnuté najlepšie výsledky.

Na výber je z viacerých druhov polymerizácie, lesklý a matný vzhľad. Počas nanášania je veľmi dôležité dbať na správne množstvo. Je dôležité poznamenať, že pre každú podlahu a polymerizačný prostriedok môžu byť odlišné pokyny, preto sa vždy odporúča postupovať podľa návodu na použitie konkrétneho produktu.

Linoleová podlaha má mnoho výhod, ale aj niekoľko nevýhod, pokiaľ ide o čistenie:


Výhody pri čistení linoleovej podlahy

Odolná: Linoleová podlaha je veľmi odolná a môže vydržať dlhú dobu bez poškodenia, čo ju robí ideálnou pre miesta s vysokou prevádzkou.

Jednoduché čistenie: Pri čistení linoleovej podlahy sa používajú bežné čistiace prostriedky a teplá voda, čo robí čistenie rýchlym a jednoduchým.

Hygienická: Linoleová podlaha je hygienická a ľahko sa udržiava bez baktérií a iných mikroorganizmov.

Odolná voči vlhkosti: Linoleum je vodeodolný materiál, ktorý sa dobre drží aj v oblastiach s vysokou vlhkosťou, ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Široká škála farieb: Linoleová podlaha je k dispozícii v rôznych farbách a vzoroch, takže si môžete vybrať podlahu, ktorá sa hodí k vašej domácej výzdobe.


Nevýhody pri čistení linoleovej podlahy

Náchylnosť na poškriabanie: Linoleová podlaha môže byť náchylná na poškriabanie, najmä ak sa používajú nevhodné nástroje na čistenie alebo sa podlaha používa v oblastiach s veľkým množstvom pohybu.

Odoberanie farby: Pri použití nevhodných čistiacich prostriedkov sa môže farba linoleovej podlahy odoberať, čo môže zničiť jej vzhľad.

Vlhkosť: Aj keď je linoleum odolný voči vlhkosti, ak sa dlhodobo vystavuje vlhkosti, môže sa začať ohýbať alebo prasknúť.

Náročné čistenie škvŕn: Ak sa na linoleovej podlahe vytvorí škvrna, môže byť náročné ju odstrániť bez poškodenia podlahy.

Náklady: Linoleová podlaha môže byť nákladná, najmä ak sa používajú kvalitné materiály alebo ak je inštalácia podlahy náročná.

Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam a najmodernejším prostriedkom, dokáže spoločnosť ROVELLE vyčistiť a oživiť aj tú vašu linoleovú podlahu, alebo akúkoľvek inú elastickú či keramickú podlahu.

V prípade záujmu neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov pre vypracovanie nezáväznej bezplatnej cenovej ponuky a doprajte svojmu domovu či kancelárii tú najkrajšiu podlahu a najlepšiu starostlivosť.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie