phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Profesionálne čistenie a údržba zámkových dlažieb

Zámkové dlažby predstavujú populárne exteriérové podlahové krytiny pre svoju univerzálnosť a estetickosť. Hodia sa do prostredia mnohých vonkajších priestorov ako sú terasy, dvory, námestia, parky, chodníky, nábrežia alebo parkoviská.

Aj zámkové dlažby podliehajú často neľahkému znečisťovaniu. Sú náchylné na rôzne druhy znečistenia, najmä na verejných priestranstvách, kde sa počas dňa premelie množstvo ľudí.

Vsaďte na čistenie profesionálmi!

Aké znečistenie môžeme nájsť na zámkových dlažbách?

Znečistenie môže byť skutočne tak povediac všeho druhu.

Na vonkajších otvorených priestranstvách to býva často prach, piesok, rôzne naviate špiny alebo farba po maľovaní fasád. Rovnako tak lak po lakovaní alebo hrdza/korózia z kovových časti budov.

Zámkové dlažby každoročne odolávajú prerastenej burine, machom, lišajníkom, žuvačkám, plesniam, hubám, holubiemu trusu a iným nepríjemným znečisteniam.

Jedno však majú všetky druhy znečistenia spoločné, a to, že povrchy zámkových dlažieb značne znehodnocujú a majú za príčinu ich postupnú degradáciu. Nehovoriac o škodlivosti na ľudské zdravie a nevábny pohľad, keďže znečistenia značne uberajú na estetickom vzhľade.

Vieme docieliť neustále čistý a reprezentatívny vzhľad každej zámkovej dlažbe, vďaka pravidelnému hĺbkovému čisteniu, umývaniu a údržbe profesionálnym zásahom!

Ako čistíme zámkové dlažby?
Najúčinnejším čistením - ekologickou metódou vysokotlakového vodného lúča

Jedna z najčastejších a zároveň najúčinnejších čistiacich metód vonkajších priestorov zámkových dlažieb je prostredníctvom vysokotlakovej techniky.

Vieme realizovať studeno vodné aj horúco vodné čistenie zámkových dlažieb, pričom horúco vodné čistenie zároveň realizuje ekologickú dezinfekciu povrchov. Vďaka prevádzkovej teplote až do 98 °C prírodná dezinfekcia spoľahlivo zničí všetky patogény, baktérie, vírusy a iné škodlivé mikroorganizmy, čo je vynikajúci benefit najmä v prípade verejných priestranstiev.

Vysokotlakové čistenie je maximálne ekologické, prebieha výlučne prostredníctvom využitia vody ako čistiacej komodity, ktorá je prírode vlastná zložka. Čistiace práce nekontaminujú okolité prostredie, v ktorom sa povrchy nachádzajú, neznečisťujú životné prostredie, negatívne nevplývajú na prírodu a nie je pri nich potrebná žiadna odstávka, či uzavretie priestoru.

Čistenie vodným lúčom je skutočne rýchle a šetrné, no jednoduchosť neznamená, že práce patria do rúk hocikomu. Je nutné, aby vysokotlakovú techniku obsluhoval skutočný odborník so značnými skúsenosťami. Pri neodbornom zachádzaní, použití nevhodného vysokotlakového zariadenia alebo jeho príslušenstva, môže dôjsť k úrazu, poškodeniu povrchu, znehodnoteniu zámkovej dlažby, či neúčinnému čisteniu. Je skutočne lepšie, aj vysokotlakovú metódu čistenia zveríte do rúk profesionálom.

Vysokotlakovo vieme vyčistiť všetky druhy, tvary a materiály zámkových dlažieb. Máme výkonnú techniku, množstvo príslušenstva a nadstavcov, ktorými sa dokážeme prispôsobiť širokej škále povrchov. Použitím správneho príslušenstva zamedzíme poškodeniu dlažby a zmene jej vzhľadu.

Ako často čistiť zámkovú dlažbu?

Zámková dlažba je najčastejšie vyrobená z betónu a ďalších pridaných zložiek. Vďaka použitým materiálom medzi jej hlavné vlastnosti patrí pórovitosť a vsiakavosť. Z tohto dôvodu je nevyhnutné dbať na pravidelné čistenie, a to minimálne raz ročne.

Vegetácia, ktorá sa usadí v póroch dlaždíc svojím ďalším rastom a rozmnožovaním značne narúša povrch dlažby, a tým spustí prirodzený proces zvetrávania, ktorý má za následok rozdielnosť povrchu. Pri pigmentovaných dlažbách je viditeľný aj rozdiel v odtieňoch dlažby, a to ktorá dlažba je čistená pravidelne, vs. dlažba, ktorá nebola čistená vôbec. Pravidelne čistená zámková dlažba si zachová svoju pôvodnú štruktúru i farbu od výroby.

Povrchová úprava čistených zámkových dlažieb

Najúčinnejším spôsobom, akým zachovať zámkovým dlažbám dlhú životnosť je nanášanie ochrannej povrchovej úpravy v podobe impregnácie alebo nano impregnácie.

Pri aplikácií impregnácie alebo nano impregnácie je nutné dbať na zachovanie správneho pracovného postupu, preto je ideálne, priam žiadúce zveriť práce do rúk profesionálom.

Je možné odstrániť mastné fľaky zo zámkovej dlažby?

Túto otázku si už kládol asi každý z nás. Niekedy sa vyskytne situácia, pri ktorej dôjde k zašpineniu zámkovej dlažby rozliatím motorového oleja, čo má za následok odolné veľké mastné čierne fľaky. Nevýhoda zámkových dlažieb sa ihneď prejaví. Vlastnosti zámkovej dlažby ako je pórovitosť a savosť začne v momente pracovať a mastný fľak sa postupne absorbuje do materiálu, až k jeho jadru. Dochádza tak k trvalému poškodeniu.

Existuje riešenie, s ktorým je možné sa natrvalo rozlúčiť. Možnosťou je nafarbenie zámkovej dlažby farbou, ktorá je určená presne k tomuto účelu.

Skôr, ako sa k nemu pristúpi je nutné povrchové čistenie mastného fľaku za pomoci horúco vodného vysokotlakového vodného lúča, ktorým sa povrch pripraví k ďalšej úprave - inštalácii nového náteru dlažby. Bez realizácie čistenia zostane mastnota na povrchu, a tým sa znemožní účinná a efektívna aplikácia farby. V preklade sa farba na postihnutej zámkovej dlažby neudrží.

Obráťte sa na nás!

Ponúkame komplexný balíček čistenia a ošetrovania zámkových, ale aj kamenných, keramických, betónových a ďalších dlažieb.

Máme dlhoročné skúsenosti v oblasti čistenia zámkových dlažieb, kamenných povrchov, podláh, dlažieb a dlaždíc prostredníctvom vysokotlakovej techniky. Zaručujeme úspešnosť, vysokú kvalitu, precíznosť, odbornosť, efektivitu a ľudský prístup.

Práce realizujeme s najmodernejším technickým vybavením pod najinovatívnejšími metódami.

Samozrejmosťou sú detailné osobné obhliadky, bez ktorých sa nepohneme pri realizácii cenovej ponuky.

Cenové rozhranie

Cena za vysokotlakové čistenie je individuálna, líši sa najmä od veľkosti čistenej plochy a samotného znečistenia.

V prípade záujmu o naše služby v oblasti čistenia a starostlivosti o zámkové dlažby na pravidelnej alebo jednorazovej báze kontaktujte našich obchodných zástupcov, pre vypracovanie bezplatnej nezáväznej cenovej ponuky priamo pre vaše potreby! Tešíme sa na spoluprácu

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie