phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Čistenie, starostlivosť a údržba podláh z linolea

Mať kvalitnú, čistú a udržiavanú podlahu chce asi každý, koho cieľom je mať krásny čistý domov, pracovné prostredie, kancelárie, objekty, či iné miestnosti a priestory.

Aj keď sa na prvý pohľad zdá starostlivosť o gumené typy podláh ako je linoleum jednoduchá, je nutné dodržiavať isté zásady a pravidlá. Linoleum a všeobecne gumené podlahy sú veľmi odolné, no znečistenia alebo poškodenia sa im nevyhýbajú.

Nevymieňajte ich, doprajte im obnovu!
Kde nájdeme gumené podlahy a linoleum?

Gumené podlahy z linolea sa vyznačujú skutočne veľkou odolnosťou a znesú v podstate takmer všetko, vrátane vysokej záťaži. Často ich preto môžeme vidieť v rôznych priemyselných a výrobných priestoroch, halách, logistike a iných vyťažených priestoroch.

Gumené podlahy sú prakticky samozrejmosťou v prípade nemocníc a zdravotníckych zariadení, škôl a školských zariadení, ubytovacích zariadeniach, rôznych komerčných budovách, reštauračných a stravovacích zariadeniach, športoviskách a športových halách, verejných priestoroch, úradoch, kanceláriách, apod.

Údržba a starostlivosť o gumené podlahy z linolea

Údržba v prípade gumených podláh je jednoduchá, líši sa len v závislosti jednotlivých priestorov, v ktorých sa nachádzajú.

V industriálnej sfére odolávajú vyššiemu mechanickému zaťaženiu, v zdravotníckych zariadeniach im dajú zabrať dezinfekčné a chemické prostriedky, v reštauračných zariadeniach odolávajú zvýšenej mastnote a olejom, podlahy v športových zariadeniach zas vysokému treniu, záťaži, potu, gumovým oderom alebo lepom.

Všeobecne však musia čeliť bežnému znehodnocovaniu používaním, čo má za následok škrabance, fľaky, škvrny, lepy, gumené odery, či mastnotu.

Hĺbkové čistenie linolea

Materiál, z ktorého je linoleum vyrobené je pre životné prostredie maximálne bezpečné. Pozostáva z prírodných zložiek, ako je ľanový olej, korok, drevo a iné bio materiály. Nie je však natoľko udržateľné ako iné príbuzné alternatívy, napríklad vinyl, preto musí prebehnúť hĺbkové čistenie s maximálnou opatrnosťou.

Skutočne poctivé profesionálne hĺbkové čistenie linolea je potrebné absolvovať aspoň raz, či dvakrát ročne, aby sa z povrchu odstránili všetky nečistoty, špiny a zachovával sa materiál v neustálej kondícii.

Nevymieňajte, dajte renovovať!
Poskytujeme celý rad služieb na obnovu linolea!

Linoleum čistíme, umývame, brúsime, ošetríme, oživíme, lakujeme, impregnujeme, polymérujeme, či farbíme.

Renovácia gumených podláh je moderná forma, akou udržať i staré opotrebované podlahy vo výbornej kondícii. Pomocou profesionálnej renovácie povrch linolea (alebo inej gumenej podlahy) kompletne obnovíme, bez potreby výmeny podlahovej krytiny.

Myslite na životné prostredie!

Renovácia je značne ekologická, eliminuje vyhadzovanie starých materiálov, za čo sa vám odvďačí nielen životné prostredie, ale i čas renovačných prác, ktorý bude značne kratší. Renovácia podláh zaberá podstatne menej času ako výmena starej podlahy za novú, keďže sa zbytočne nestráca čas meraním a pokladaním nových podláh.

Profesionálna starostlivosť o podlahy pozostáva z nasledovných foriem:
1. klasická údržba linolea

Klasická údržba linolea zahŕňa poctivú pravidelnú údržbu špeciálnymi čistiacimi prostriedkami určenými priamo na údržbu gumených a elastických podláh. Používanie špeciálnych čistiacich prostriedkov je účinné, zaručuje vynikajúce čistiace výsledky a vytvára na povrchu ochranný film, ktorý ho chráni pred ľahkými formami znečistenia.

Pravidelné čistenie je rýchle, jednoduché a nenáročné. Priestory udržuje v neustálej čistote, v zdravom životnom prostredí, predlžuje povrchom a ich materiálom životnosť a zvyšujete kvalitu života.

Klasická údržba linolea sa vykonáva buď ručne/manuálne alebo strojovou technikou.

2. hĺbkové čistenie, brúsenie, obnova a oživenie povrchov

Hĺbkové čistenie v podobe brúsenia je ideálne v prípadoch, kedy je na podlahe už badať nejaké stopy po opotrebovaní alebo mechanickom poškodení.

Neustále trenie linolea pravidelným používaním vyvíja na povrch silnú prevádzkovú záťaž. Tá sa následne premietne do vzniku škrabancov, oderov, fľakov alebo škvŕn na najvychodenejších miestach. Postupne sa z lesklej podlahy stáva matná, na pohľad zanedbaná, ošumtelá a nereprezentatívna.

Ako prvé väčšine napadne práve kompletná výmena starej podlahy za novú, no existuje oveľa lepšie, efektívnejšie a humánnejšie riešenie – hĺbkové čistenie a brúsenie s následnou kompletnou obnovou povrchu.

Brúsenie linolea je výborná forma obnovy povrchu. Pri brúsení sa zbrusuje vrchná vrstva povrchu, čím sa vyrovnávajú nerovnosti, nedokonalosti, ryhy, škrabance a iné povrchové poškodenia, ktoré zachytávajú množstvo špiny, čo ešte zvýrazňuje poškodenie povrchov.

Po brúsnych prácach pristupujeme k lešteniu linolea profesionálnou leštičkou do vysokého lesku.

3. nanášanie ochranného náteru
Lak, vosk, impregnácia, polymerizácia alebo farbenie?

Vieme zabezpečiť rôzne formy ochranných náterov podľa želania a preferencii. Inštalujeme aj protišmykové a bezpečnostné nátery pre priestory, ktoré si to vyžadujú.

Ochranný náter bráni poškodeniu, rýchlemu vychodeniu, zničeniu alebo zašpineniu povrchu linolea (alebo inej gumenej podlahy). Na povrchu vytvára akýsi ochranný film, ktorý je ochrannou bariérou medzi surovým povrchom a vonkajším prostredím a jeho nástrahami.

Ochranný náter zároveň zabezpečuje krásne lesklý povrch materiálov, dodáva im kvalitný a čistý vzhľad, pričom odďaľuje riziko prinavrátenia matného, vychodeného vzhľadu.

Ošetrené povrchy ochrannými nátermi sa ľahšie udržujú v čistote a dosahujú vyššiu životnosť.

Ochranný náter vieme na želanie inštalovať v lesklom alebo matnom prevedení.

Ochrana linolea polymerizáciou

Polymerizácia tiež chráni povrch linolea pred opotrebovaním, mechanickým poškodením, oderom a predlžuje mu životnosť.

Inštalácia polymerizácie je vhodná na nové i staršie opotrebované podlahové krytiny. Jedná sa o proces, pri ktorom sa nanášajú minimálne dve vrstvy polyméru – špeciálneho vosku. Na zabezpečenie správnej inštalácie je nutné dodržiavať presne stanovené postupy.

Polymerizácia prináša linoleu ohromnú ochranu, chráni ho pred mechanickým poškodením, prináša všeobecnú odolnosť materiálu voči oderom a treniu, pričom samotná životnosť linolea je značne predĺžená. V neposlednom rade vytvára náter polyméru podlahu krajšiu, lesklejšiu a vyzerá úplne ako nová. Údržba je tiež jednoduchšia, ľahšie sa umýva a čistí.

Výhody linoleových podláh
Dlhovekosť

Vďaka svojmu jedinečnému výrobnému procesu je linoleum extrémne odolné. Vydrží desaťročia a počas rokov ho stačí pravidelne prebrúsiť, čo zabezpečí nový výzor.

Odolnosť voči vode

Hoci nadmerná vlhkosť môže podlahy z linolea znehodnotiť, na rozdiel od drevených alebo laminátových podláh je za bežného používania odolná voči vode, resp. je vode odolná.

Šetrné k životnému prostrediu

Linoleum je netoxické, bez prchavých organických látok, biologicky odbúrateľné a recyklovateľné, čo z neho robí jednu z najekologickejších podlahových krytín na trhu.

O aké podlahy sa ešte postaráme?

Okrem linolea sa profesionálne postaráme o podlahy z PVC, PU, vinylu, marmolea, polyuretánu, či iných gumených materiálov.

Obráťte sa na nás!

Vďaka dlhoročným skúsenostiam a najmodernejšej technike dokážeme vyčistiť, oživiť a zrevitalizovať i tú najšpinavšiu a najpoškodenejšiu podlahu z linolea, prípadne inú umelú alebo gumenú podlahovú krytinu. Skúsenosti, vedomosti, poznatky, poctivá práca a detailný prístup hovoria za nás.

V prípade záujmu neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov pre vypracovanie bezplatnej nezáväznej cenovej ponuky priamo na vaše potreby, požiadavky a očakávania

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie