phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Profesionálne čistenie a údržba marmolea

Marmoleum je kvalitná univerzálna prírodná podlahová krytina, plne ekologická, vhodná pre ľudí trpiacich alergiami alebo astmou. Ani tak odolná podlaha ako je marmoleum sa nevyhne potrebe pravidelného ošetrovania, či kompletnej starostlivosti.

Prírodná a ekologická podlahová krytina

Marmoleum možno nazývať aj ako prírodné linoleum pozostávajúce z rôznych organických materiálov. Jedná sa o mimoriadne populárnu ekologickú alternatívu voči syntetickým podlahám. Vyrába sa z prírodných zdrojov, ako sú drevné múčky, korková kôra, olej z ľanových semien, vápenec, živica, juta a prírodné farbivá, resp. pigmenty.

Jedna výhoda za druhou

Povrch marmolea je trvácny, odolný voči mechanickým oderom, opotrebovaniu a poškodeniu, vďaka čomu vydrží mnoho rokov, bez potreby výmeny (odhaduje sa životnosť okolo 30+ rokov). Odolá škvrnám, fľakom a ľahkým popáleninám, napríklad od sviečky alebo cigarety. Navyše je výborný tepelný izolant, vhodný do miestností s podlahovým kúrením.

Výroba marmolea je podobná výrobe tradičného linolea, prvýkrát vyrobeného v roku 1863 na princípe lisovania. Výrobcovia marmolea sa zaviazali k trvalej udržateľnosti a pri výrobe využívajú výhradne prírodné komponenty a obnoviteľné zdroje energie.

Marmoleum je prirodzene antialergénne a antistatické, čo ocenia najmä alergici, astmatici alebo ľudia trpiaci ekzémami. Často sa pre tieto vlastnosti inštaluje do nemocníc, ambulancii, DSS, či detských izieb.

Lepšie ako konkurenti

Od iných podláh, napríklad PVC, linolea alebo laminátu sa líši najmä svojou kvalitou a mimoriadnou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Je variabilné, možno ho namiešať v skutočne rôznych farbách, prevedeniach a mozaikách, vďaka čomu ho viete využiť prakticky v hocijakej miestnosti.

Odolnosť ale svoje limity, preto aj v tomto ohľade nemôžete byť voči nemu úplne ľahostajní. Marmoleum je síce odolné voči mechanickému poškodeniu, oderom, vychodeniu, či škrabancom, no ostrým predmetom sa neubráni. Nutnosťou je vyvarovať sa používaniu ostrých a rezných predmetov na podlahe, v opačnom prípade s takmer istotou dôjde k jeho poškodeniu.

Mali by ste sa tiež vyvarovať kladeniu ťažkých predmetov na podlahu a vystavovaniu podlahy vysokému tlaku, ktorému tiež do určitej miery neodolá.

Čistenie a ošetrovanie s maximálnou citlivosťou

Marmoleum vyžaduje skutočne pravidelnú poctivú údržbu, na to aby podlaha zostala v dobrom stave, udržala si lesk, čistotu a predišla zmatneniu, či zmene textúry. Odporúča sa pravidelné vysávanie a utieranie podlahy vlhkým mopom s mierne jemným, pH-neutrálnym čistiacim prostriedkom určeným priamo na tento typ podlahy, raz alebo dvakrát týždenne.

Mimoriadne dôležité je používanie jemných čistiacich prostriedkov, neodporúča sa používať výrobky obsahujúce alkohol, rozpúšťadlá alebo silnú chémiu, môžu poškodiť povrch podlahy!

I keď samotné čistenie nie je zložité, vyžaduje si odbornosť, opatrnosť a hlavne pravidelnosť. Možno ho čistiť na mokro, i na sucho, no čistenie musí prebiehať maximálne citlivo a s väčšou opatrnosťou ako v prípade iných typov podláh.

Hĺbková starostlivosť a ošetrovanie si vyžaduje individuálny prístup, preto vysoko odporúčame práce zveriť do rúk skutočným odborníkom! V opačnom prípade by mohlo dôjsť k poškodeniu alebo narušeniu povrchu.

Povrchové úpravy marmolea
 • čistenie
 • brúsenie
 • lakovanie
 • impregnácia
 • polymerizácia
Profesionálne brúsenie marmolea

Brúsenie marmolea realizujeme v prípade značného poškodenia, rozsiahleho znečistenia alebo potreby revitalizácie, či oživenia povrchu. Brúsne práce vykonávame profesionálnou technikou, určenou priamo na brúsenie podláh z marmolea. Pri brúsení odstránime iba vrchnú časť, ktorá je poškodená a pôvodný lak, nachádzajúci sa na podlahe.

Po brúsení nanášame ochranný krycí náter v podobe laku, ktorý zabezpečuje odolnosť voči oderom, mechanickým poškodeniam, zašpineniu alebo usadeniu prachu. Lak navyše pridá na vzhľade, pôsobí esteticky, luxusne, podlahy sú opäť lesklé a budia dojem úplne novej krytiny. Môžete si vybrať medzi matným alebo lesklým lakom, všetko závisí od vašej predstavy a preferencie.

Využitie marmolea

Marmoleum je všeobecne považované za dobrú voľbu pre každého, kto uvažuje nad podobným typom podlahy. V podstate sa jedná o investíciu do budúcna, vzhľadom na jeho trvácnosť.

Marmoleum je veľmi tvárny typ podlahovej krytiny, ktorý možno vyrobiť, resp. namiešať v rôznych štýloch, farbách aj mozaikách, jeho využitie nemá limit. Možno ho použiť do domácností, firiem, školských a ubytovacích zariadení, nemocníc, zariadení štátnej správy a samosprávy, administratívnych a komerčných budov, apod.

Vďaka vysokej odolnosti, ktorú sme neraz vyzdvihli je výbornou voľbou k inštalácii na frekventované miesta a priestory s vysokou premávkou ako sú obchody, školské zariadenia, či kancelárie. Pre vode odolnosť si vie nájsť uplatnenie v kúpeľniach, kuchyniach, prípadne v priestoroch so zvýšenou vlhkosťou a výskytom vody.

POZOR! Jeho odolnosť voči vode a vlhkosti nie je nekonečná! Odolá jej, no pri neustálom vystavení vode a vlhkosti hrozí riziko zmeny farby a textúry marmolea, najmä ak je nesprávne položené. Dbajte preto na to, aby ste priestory vždy dôkladne vysušili, utreli alebo vyvetrali.

Za kvalitu si priplatíte

Marmoleum je o niečo nákladnejší typ podlahovej krytiny, naproti ostatným druhom podláh ako je napríklad linoleum, vinyl, či PVC. Cena je vyššia najmä pre jeho zloženie, odolnosť a trvácnosť. Samotná výška sumy, ktorú za marmoleum zaplatíte závisí od typu, farby a vzoru, pre aký sa rozhodnete.

Výhody marmolea
 • 1. Ekologická alternatíva k syntetickým podlahám
 • 2. Vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu, oderom a opotrebovaniu
 • 3. Vode odolnosť pred lahkou vlhkosťou
 • 4. Hypoalergénne, bez obsahu chémie
 • 5. Estetický, reprezentatívny vzhľad
 • 6. Jednoduché čistenie a údržba
Nevýhody marmoleovej podlahy
 • 1. Vyššia cena naproti iným podlahovým krytinám podobného druhu (linoleum, PVC, vinyl...)
 • 2. Náročná pokládka, vyžadujúca si zručnosť a skúsenosti
 • 3. Potreba pravidelnej údržby na udržanie lesku a čistoty
 • 4. Neodolné voči ostrým predmetom, vysokému tlaku alebo ťažkým predmetom
 • 5. Neustála vlhkosť alebo mokré prostredie prináša riziko poškodenia – zmenu farby alebo textúry

Ako pri každej nielen podlahe je nutné dôkladné zváženie všetkých výhod a nevýhod. Podlahy z marmolea majú oveľa viac výhod ako nevýhod, avšak jedná sa o náročnejší typ podlahy, ktorá si vyžaduje pravidelnú starostlivosť, v opačnom prípade vám to dá pocítiť. Z toho dôvodu nie je úplne pre každého. Všetci súčasní, ale aj budúci majitelia ocenia najmä jeho trvácnosť, ktorá je pri správnej starostlivosti a profesionálnych ošetreniach skutočne vysoká. Hovorí za to i fakt, že je jednou z najpopulárnejších a najpredávanejších podláh, najmä pre domácnosti a komerčné priestory.

Obráťte sa na nás!

Vďaka dlhoročným skúsenostiam a najmodernejšej technike dokážeme vyčistiť, oživiť a zrevitalizovať i tú najšpinavšiu a najpoškodenejšiu marmoleovú podlahu, prípadne inú umelú podlahovú krytinu. Skúsenosti, vedomosti, poznatky, poctivá práca a detailný prístup hovoria za nás.

V prípade záujmu neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov pre vypracovanie nezáväznej bezplatnej cenovej ponuky priamo na vaše potreby, požiadavky a očakávania

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie