phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

ČISTENIE A IMPREGNÁCIA STRECHY

Strecha predstavuje jednu z najdôležitejších častí budov. Chráni stavby pred nepriazňou počasia a iných vonkajších vplyvov. Vďaka streche sú naše majetky, príbytky, pracovné, obchodné, či podnikateľské priestory v bezpečí.

Zamýšľali ste sa niekedy nad ich údržbou alebo pravidelnou starostlivosťou?

Pravidelné čistenie, umývanie a impregnácia strešných krytín by mali byť automatickou súčasťou každoročnej údržby, na zabezpečenie dobrého stavu, efektívneho plnenia funkcie a predĺženie životnosti materiálu.

Prečo je potrebné sa pravidelne starať o strešné krytiny?

Profesionálne čistenie striech by malo byť realizované minimálne raz ročne, a to najmä pre odstránenie všetkých nečistôt ako sú mach, holubí trus, či naviata špina, ktoré negatívne vplývajú na povrchy a spôsobujú škody. Zanedbaná strecha podlieha znehodnocovaniu a postupnej degradácii povrchu, čo môže mať za následok neskoršie presakovanie, praskanie, pukanie, či odpadnutie časti strechy.

Riskujete tak zatopenie alebo zvýšenú vlhkosť, pretože budova nebude z vrchnej časti dostatočne chránená. Zároveň vzniká skvelé prostredie pre vznik nebezpečných a zdraviu škodlivých plesní, húb a iných mikroorganizmov. Netreba opomenúť, že narušené strechy sú výborné miesto pre zvýšený výskyt hmyzu, drobných hlodavcov alebo vtáctva.

Ekologické čistenie striech a strešných krytín

Na čistenie striech používame vysokotlakovú čistiacu techniku, s primeraným tlakom s ohľadom na použitý strešný materiál tak, aby ho neznehodnotila. Vysokotlakové čistenie striech je ekologická služba, vzhľadom na použitú čistiacu zložku – vodu. Voda je prírode vlastná látka, nekontaminuje prírodu, ani životné prostredie, či zdravie ľudí a zvierat. Práce sa tak môžu realizovať priamo v prírode, bez rizika kontaminácie.

Vieme zabezpečiť studeno vodné alebo horúco vodné čistenie vodným lúčom. To, či bude čistenie studeno vodné alebo horúco vodné záleží predovšetkým od charakteru a rozsahu znečistenia. Všeobecne platí, že čistenie horúcou vodou je do istej miery účinnejšie vďaka prevádzkovej teplote vody až do 98 °C, ktorá strháva špinu rýchlejšie, no má i ďalší významný benefit.


Horúco vodné čistenie = ekologická dezinfekcia povrchov


Vďaka vysokej pracovnej teplote pôsobí horúca voda na povrchy dezinfekčne, čo znamená, že odstráni všetky vírusy, baktérie, mikroorganizmy, choroboplodné zárodky, huby, plesne a iné patogény, čo je v prípade striech veľmi príjemný bonus, vzhľadom na skvalitnenie miery bývania.

Impregnácia striech

Impregnácia pôsobí ako nanometrická ochrana striech pred vonkajšími vplyvmi, akými sú napríklad vlhkosť, voda, chemikálie, biologický materiál, či znečistenie spôsobené počasím a zmenou ročných období. Jedná sa o špeciálny náter aplikovaný na povrch striech v tenkej vrstve, ktorý účinne zabraňuje presakovaniu látok do vnútra priestorov.

Existujú rôzne druhy impregnácie použiteľné na strechy. Najčastejšie aplikovaná je nano impregnácia alebo silikónová impregnácia. Obe sú vodoodpudivé, odolajú plesniam, špine, patogénom a rôznym mikroorganizmom.

Pred nanesením impregnácie je nutné dôkladné čistenie a vyschnutie strechy. Následne je možné naniesť impregnáciu pomocou špeciálneho rozprašovača alebo iného aplikátora podľa typu impregnácie. Najvhodnejšie obdobie na inštaláciu impregnácie je jar-leto.

Životnosť impregnácie sa pohybuje podľa typu a podkladu od 3 do 15 rokov.

Prečo aplikovať impregnáciu na strechy?

Impregnácie majú výbornú odpudivú silu voči vode, kyselinám, či zásadám až do pH=14. Z dlhodobého hľadiska udržiava „lotosový efekt“, čo predstavuje efekt samočistenia povrchu pri styku s vodou. Nemení paropriepustnosť vody, výrazne spomaľuje a eliminuje rast machov, húb a plesní. Na povrchu striech vytvára neviditeľnú vrstvu odolnú voči UV-žiareniu, ktorá nezmení farbu podkladu ani úroveň matnosti či lesku povrchu.

Práce zverte do rúk profesionálom!

Ak chcete vyčistiť alebo naimpregnovať strechu, ale neviete ako na to, zavolajte si na práce odborníkov. Máme potrebnú čistiacu aj výškovú techniku, skúsenosti a inovatívne metódy v starostlivosti o strešné krytiny. Navyše správnou starostlivosťou vieme docieliť predĺženie životnosti striech a zabezpečiť účinnú ochranu pred nežiaducimi problémami, ktoré môžu byť nákladné alebo náročné na opravu.

Ponúkame komplexné ekologické hĺbkové čistenie a impregnáciu striech všetkých druhov. Okrem striech vám bez problémov vyčistíme odkvapy, strešné žľaby, ríny, či rímsy, ktoré podliehajú znečisťovaniu, zaneseniu a upchatiu.

Cena za čistiace práce

Celková cena za čistiace práce alebo impregnáciu striech nie je jednotná. Líši sa najmä od veľkosti a druhu strešnej krytiny, miery a rozsahu znečistenia, či samotného prístupu. Všetky faktory ovplyvňujú dĺžku prác a použitý materiál, od čoho sa odvíja výsledná cena.

Pre bližšie informácie neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorí vám vypracujú bezplatnú a nezáväznú cenovú ponuku šitú priamo pre vás.

Kontakt na obchodných zástupcov:

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie