phone

Zavolajte nám
+421 948 843 371

mail

Napíšte nám
obchod@rovelle.sk

adress

Navštívte nás
Železničná 320, 900 41 Rovinka

Čistenie striech a odkvapov

Dbáte na pravidelné čistenie dlažieb?

Dávate miesto premaľovania umývať špinavé fasády na budovách?

A čo strechy, či odkvapy? Aj im doprajete pravidelne hĺbkové čistenie?

Strechy a strešné krytiny nie sú ani zďaleka výnimkou. Rovnako ako iné plochy, aj odkvapy a strešné krytiny potrebujú pravidelné hĺbkové čistenie, umývanie a odstraňovanie všetkého znečistenia, nánosov a špiny z povrchu.

Aj odkvapy, ríny, rímsy a odpady je nutné udržiavať v pravidelnej čistote a priechodnosti, v opačnom prípade to môžete negatívne pocítiť.


Máte špinavú a zanesenú strechu?

Zverte ju do našich rúk!

Dôkladná hĺbková údržba striech s odkvapovým systémom je nutná na pravidelnej báze.

Vďaka profesionálnej starostlivosti predchádzate degradácii povrchu, poškodeniu materiálov, pretečeniu, či iným nákladným škodám na týchto povrchoch.

Pravidelná starostlivosť o povrchy striech predlžuje materiálom životnosť, a tým i celkovú trvácnosť strešnej krytiny. Znižuje finančné náklady na opravu, či častú poruchovosť v dôsledku porušeniu materiálov na strešných krytinách.


Prečo pravidelne čistiť strešné krytiny?

Každá strešná krytina na svojom povrchu zachytáva rôzne naviate alebo popadané znečistenie biologického, či anorganického pôvodu.

Usadeniny, nánosy a špina postupne skôr, či neskôr spôsobujú poškodeniezničenie striech, preto je nutné pravidelne sledovať ich stav.


Čo spôsobuje znečistenie striech?

Najväčší znečisťovateľ je najmä počasie a s ním aj zmena ročných období. S počasím ide ruka v ruke dážď, vietor, sneh, mráz, slnečný svit, rosa, vodný kameň, naviaty piesok a prach.

Ďalej sú tu ďalšie faktory ako vtáčí trus, opadané lístie, halúzky, mach alebo iné biologické, či anorganické znečistenie.


Ekologické čistenie striech a odkvapov vysokotlakovým vodným lúčom

Strechy čistíme rovnakou technikou, ako fasády budov, dlažby, betónové plochy, obkladové materiály, či kovové povrchy, čo umocňuje univerzálnosť, všestrannosť a efektivitu metódy čistenia. Hovoríme o vysokotlakovom čistení vodným lúčom.

Vodný lúč predstavuje výborný spôsob šetrného, rýchleho a efektívneho čistenia striech, odkvapových systémov, odtokov a rín.

Vysokotlakové čistenie má obrovský benefit v bez chemickom čistení. Pri prácach nepoužívame chemické a umelé agresívne látky, ktoré neznečisťujú alebo kontaminujú okolité prostredie čistenej strechy, prírodu, životné prostredie, ani zdravie ľudí a zvierat.

Voda je pre prírodu vlastná zložka, čo umožňuje zrealizovať čistenie i v prípade budov v tesnej blízkosti alebo priamo v prírodnom prostredí.


Pre efektívnejšie čistenie používame horúcu vodu

Čistenie vodným lúčom vieme realizovať za pomoci studenej alebo horúcej vody.

Všeobecne je efektívnejšie použiť práve horúcu vodu, ktorá má väčší čistiaci efekt ako studená voda. Silný tlak horúcej vody laicky povedané všetko znečistenie, špinu a nánosy zo strešnej krytiny doslova rýchlo spláchne alebo roztopí.

Oddelenie znečistenia od strešnej krytiny je skutočne rýchle a okamžite môžete vidieť rozdiel čistenia pred očami.

Prevádzková teplota horúcej vody dosahuje teplotu až do 98 °C, čo pôsobí na povrchy dezinfekčne. Ekologická dezinfekcia spoľahlivo pod tak vysokou teplotou eliminuje všetky druhy patogénov, choroboplodných zárodkov, baktérii, vírusov, plesní, húb, či iných mikroorganizmov ohrozujúcich zdravie ľudí i zvierat.

S horúcou vodou je nutné zaobchádzať mimoriadne opatrne, preto neodporúčame práce realizovať svojpomocne. Zavolajte si na čistenie striech a odkvapov skutočných odborníkov, pri ktorých nedôjde k zraneniu, ani poškodeniu povrchov.


Rýchle a šikovné riešenie pri starostlivosti o strešné krytiny

Čistenie, resp. umývanie striech a strešných krytín nepredstavuje zložitý a náročný úkon. Práce sú vďaka vysokotlakovej technike pod rukami odborníkov vykonané skutočne jednoducho, rýchlo a pritom maximálne efektívne.


Aké typy striech čistíme?
Čistíme skutočne všetky typy striech:

- ploché

- sedlové

- skosené

- francúzske

- polvalbové

- valbové

- pultové

- stanové

- manzardové

- sendvičové

Rozdiel nerobíme ani pri použitom materiály striech. Očistíme strešné krytiny vyrobené z betónových a bituménových škridiel, pálených škridiel, dreva, keramiky, trapézového plechu, plastu, asfaltových šindiel, štiepenej bridlice, betónu, vláknocementu, strešných panelov alebo kamienkové strešné krytiny.


Aké typy striech čistíme?

Strechy sa často nachádzajú v skutočne veľkých výškach, no nám to neprekáža. Podľa konkrétnej situácie používame vysokozdvižné plošiny, lešenia alebo horolezeckú techniku.

Náš vyškolený personál sa vďaka profi technike dostane skutočne na hocijaký typ striech v hocijakej výške.


Komu umyjeme a očistíme strešné krytiny?
Skutočne každému!

Pre nás nehrá rolu, či sa strecha nachádza na rodinnom dome, vile, firemnej budove, či je na stavbe patriacej verejnej/štátnej správe a samospráve, či sa jedná o súkromný priestor, zdravotnícke, školské alebo ubytovacie zariadenie, športové haly, štadióny, sklad, logistické centrum, obchodný priestor, nákupné centrum, obchody, komerčnú budovu, administratívnu budovu, industriálnu budovu, poľnohospodárske stavby alebo historickú pamiatku.

Sme tu na pomoc každému, kto má znečistenú strechu a rozhodol sa s ňou niečo urobiť!


Čistíme odkvapy, odtoky a ríny

Súčasťou služby vysokotlakového čistenia striech je kompletné umytie upchatých a nepriechodných odtokov, odpadov alebo rín, nachádzajúcich sa na stavbe.

Čistenie a umývanie odtokov, odkvapov a odkvapových systémov realizujeme aj ako samostatnú službu, bez čistenia striech a strešných krytín.

Čistíme odkvapové systémy a ríny z ocele, plastu alebo PVC.


Obráťte sa na nás!

K našim zákazníkom sa snažíme byť maximálne féroví, preto cenu za vysokotlakové čistenie striech a odkvapov určujeme individuálne po obhliadke priestoru. Výsledná suma sa líši od veľkosti plochy, rozsahu a charakteru znečistenia, použitého materiálu, dĺžky prác, prístupu a výšky.

Neváhajte kontaktovať našich obchodných zástupcov, ktorí vám na základe obhliadky vypracujú bezplatnú nezáväznú cenovú ponuku priamo na váš prípad

S výškami počítame

Bratislavský kraj
Bratislava, Stupava, Malacky, Pezinok, Modra, Senec
Trnavský kraj
Šamorín, Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Sereď, Piešťany, Hlohovec, Leopoldov, Senica, Šaštín-Stráže, Skalica, Holíč, Gbely, Veľký Meder, Vrbove, Sládkovičovo, Gabčíkovo
Nitriansky kraj
Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Šurany, Komárno, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Hurbanovo, Kolárovo, Šahy, Tlmače, Želiezovce, Vráble, Štúrovo,
Trenčiansky kraj
Trenčín, Prievidza, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Považská Bystrica, Brezová pod Bradlom, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Stará Turá, Bojnice, Handlová, Nováky, Nemšová, Trenčianske Teplice
Banskobystrický kraj
Banská Bystrica, Zvolen, Banská Štiavnica, Kremnica, Lučenec, Fiľakovo, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Brezno, Poltár, Krupina, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Detva, Hriňová, Krupina, Dudince, Tornaľa, Jelšava, Hnúšťa, Tisovec, Modrý Kameň, Sliač, Nová Baňa
Žilinský kraj
Bytča, Žilina, Martin, Vrútky, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Turčianske Teplice, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Krásno nad Kysucou, Turzovka, Turany, Trstená, Rajec, Rajecké Teplice
Košický kraj
Košice, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Strážske, Veľké Kapušany, Dobšiná, Krompachy, Spišské Vlachy, Sečovce, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou
Prešovský kraj
Prešov, Bardejov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišská Stará Ves, Poprad, Sabinov, Stropkov, Svidník, Medzilaborce, Snina, Vranov nad Topľou, Humenné, Spišská Belá, Spišské Podhradie, Svit, Vysoké Tatry, Veľký Šariš, Lipany, Podolínec, Giraltovce, Hanušovce nad Topľou
Oblasti a regióny Slovenska
Záhorie, Podunajsko, Kysuce, Orava, Liptov, Dolné Považie, Stredné Považie, Horné Považie, Hont, Turiec, Pohronie, Horehronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer, Spiš, Šariš, Dolný a Horný Zemplín, Zamagurie